fbpx

Temiz Ev Taşıyan Firma

Temiz Ev Taşıyan Firma

Temiz ev taşıyan firma olmak nakliye sektöründe aranılan kriterlerin başında gelir. Özellikle son 2,5 senedir içinde bulunduğumuz pandemi süreci içerisinde temiz ve hijyenik çalışmak prensip halinde olmalıdır. Bu nedenle sektörün personelleri bu konuda çok daha özenli ve dikkatlidir. Konu hakkında eğitimler verilir ve hijyen kurallarına özen gösterilir.

Nakliye İşlemlerinde Temiz ve Hijyen Olma Kuralları

  • Maske ve eldiven kullanımı şarttır.
  • Tüm eşyaların ambalaj malzemeleri ile sarılması gerçekleşir.
  • Ambalaj malzemeleri daha önce kullanılmamış olmalıdır.
  • Temiz ve hijyenik ev taşıyan firma olarak araçlar her nakliye öncesinde dezenfekte edilir.
Temiz Ev Taşıyan Firma
Temiz Ev Taşıyan Firma

Böylelikle hastalık bulaşması önüne geçilmeye çalışılır. Şehir içi ya da şehirler arası tüm nakliye işlemlerinde hijyenik işlemler olmazsa olmaz kurallardır. Bu özen ve dikkat hem personel açısından hem müşteri sağlığı açısından büyük önem taşır.

Evden eve taşınmalarda her gün temizlenmesi yapılmış kıyafetlerle, hijyenik ambalajlama malzemeleri ile, sıfır kolilerle, hijyeni tamamlanmış nakliye araçları ile hizmet olmalıdır. Temizlik ve hijyenin olması gerekliliği özellikle yaşadığımız süreçle birlikte çok daha önem kazanmıştır. Eşya yüklenmesi ya da boşaltılması sırasında da temizlik ve hijyen için yapılması gerekenler vardır. Bunu da ancak kurumsal profesyonel bir nakliye firması uygular ve yaşatır.

Temiz Ev Taşıyan Firma Seçenekleri

Evden eve nakliyede her işlem birbiriyle bağlantılı dolayısıyla her birinde ayrı bir temizlik kuralları çerçevesi hakimdir. Taşınma öncesinde; kullanılan ambalaj malzemeleri temizlik kurallarına uygun olur. Eski hiçbir malzeme kullanılmaz. Konu sağlık olduğunda tek seferlik malzeme kullanımı olmazsa olmaz kuraldır. Yeni malzeme kullanımı ile birlikte çalışanların da temizlik kurallarına uyulması gereklidir. Bu da toz ve kir taşınmasını engellemekten geçer.

Taşınma esnasında da bu hassasiyetli yaklaşım, müşteriler açısından da olmak zorundadır. Bu yaklaşım içerisinde eşyaların yerlerinden kaldırılması ile birlikte toz ve kirlerin beraberinde getirilmesi birincil sorundur. Bunu engellemek için öncesinde yapılan süpürge ile tozu almak yeni adrese getirilmesini engeller. Ve yine eski yerden yeni yere taşınma esnasında nemlenmiş olan eşyaların kurutularak taşınması gerekli olandır. Temiz ev taşıyan firma özellikleri bunlar olmalıdır.

Bir Nakliye Firmasının Temizlik Kuralları

  • Temiz malzeme kullanımı
  • Temizlik kuralları
  • Maske ve eldiven kullanımı
  • Tek seferlik ambalaj ürünü

Yeni adreste temiz ve hijyenik ev taşıyan firma özellikle temizliği bitmiş bir evle karşı karşıya ise buna göre profesyonelce davranmalıdır. Bu ne olabilir? İçerideki personelle dışarıda çalışan personel karışık bir planda çalışmaz. Böylelikle dışarıdaki kir içeriye girmez. Diğer taraftan içeride çalışan personelde de galoşlar takılmak zorundadır. Dışarıdan evin içine girilen eşyaların da tozları beraberinde getirmemesi için de dairenin girişinde bir ambalaj malzemesi üzerinden geçişi sağlanabilir. Bu da içerinin temizliğinin korunması demektir.

Temiz Ev Taşıyan Firma
Temiz Ev Taşıyan Firma

Nakliye sektöründe taşımacılık demek planlı hareket etmek demektir. Ancak bu hareket dilimine temizlik ve hijyen kuralları da dahil olunca hele hele yaşanılan salgın süresince olduğunda özenli durum çok daha önem taşımaktadır. Hassas zamanlarda başta olmak üzere evden eve taşıma işlemi müşteri sağlığı ve ekip sağlığı açılarından ön plandadır. Bu nasıl olur? Eldiven kullanımı, maske kullanımı, koruyucu kıyafet kullanımı gibi. Nakliye esnasında eve girecek personel sayısı sınırlandırılır. Temas edilen her yüzey dezenfektandan geçer.

Temiz bir Nakliyat Şirketinin Özellikleri

Eşya paketleme ve ambalajlama aşamaları artı bir temizlik ve hijyen ortamı ister. Aracın hijyeniği de güvenli bir ortamın oluşmasında yardımcı olacaktır. Temiz ev taşıyan firma her zaman tercih edilenler arasında ön planda olur. Yaşadığımız pandemi sürecinde bu çok daha önem taşıyan bir nokta haline gelmiştir. Ek önlemler alınarak bilinçli adımlar atmak gereklidir.

Temiz ev taşıyan firma olmak her firmanın yapması gereken bir özelliklerdir. Güvenli taşımacılık ancak konusunda tecrübeli olan bir kurumsal firma ile yola çıkıldığında her detaya önem vererek ilerlenebilir.

Eşyaların dezenfekte edilmesi hali, personelin sağlık kontrollerinin firma tarafından yapılması, hijyen güvenliklerinin alınması olmazsa olmaz adımlardır. Taşımacılık pandemi dahil olmak üzere hizmetin durmadığı iş alanıdır. Sektörün ihtiyaç olması ve dolayısıyla hareketliliği sebebi ile önlemler alınarak ilerlenmesi net kuraldır. Bu kural hem nakliye firmasını hem müşteriyi kapsamalıdır. Birlikte ilerleyerek alınan önlemlerle temiz ve hijyenik bir taşımacılık ile tanışacaktır.

Nakliye yapılacak demek sağlığı hiçe saymak demek değildir. Taşınma ihtiyacı olmak demek kuralları hiçe saymak demek değildir. Bilinçli yaklaşım; temizliği ve hijyeni destekleyici olacak ve sonuç sağlıklı bir nakliyeye imza atılacaktır.

Yazar hakkında

Pointer Nakliyat administrator

0532 132 47 96