fbpx

Taşınma Öncesi Ev Toplama Teknikleri

Taşınma Öncesi Ev Toplama Teknikleri

Ev taşıma işlemleri kolay işler sınıfında değildir. Taşınmalar bazen keyfi bazen de zaruri bir şekilde 5-6 senede yaşanabilmektedir. Bu noktada taşınma öncesi ev toplama teknikleri ile eşya toparlama çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Ve ev toplama en az 1 ay öncesinde başlamalıdır. Evlerde en çok oyalanılan yerler mutfaktır. Mutfakta kullanılacak ve kullanılmayacak araç gereçler ayrı kolilenebilir.

Taşınma Öncesi Ev Toplama
Taşınma Öncesi Ev Toplama

Eşyaları Paketleme Nasıl Yapılabilir?

Paketleme işlemi taşınmada en önemli detaydır. Öncesinde eşyaların doğru ayrılması, kategorilere göre ayarlanması yardımcı olacaktır. Giysiler, kitaplar, mutfak eşyaları gibi ayrıştırarak kolilendirilir. İş paketleme kısmına gelince, bulunulan mevsime göre kullanılmayacak giysilerin paketlenmesi ile başlanabilir. Hiç kullanılmayan ürünlerde ayrı bir paketleme yapılabilir. Fazla olan eşyalar, kırılacak eşyalar, mutfak ürünleri, elektronik araç gereçler ayrı ayrı paketlenmelidir.

Taşınma öncesi ev toplama teknikleri esnasında işin en kolay kısmı giysi toparlamaktır. Giysilerde kırılmalar ve zarar görme durumları söz konusu olmadığından kolilere ya da poşetlere yerleştirilebilir. Kırılacak eşya grupları ise en dikkat edilmesi gereken kısımdır. Mutfak eşyaları kırılacak tipte ise özenle paketlenme gereklidir. Mutfak eşyası kolisinde ağır olanlar alta,hafif olanlar üste düzenlenmelidir.

Mobilyaların Paketlenmesi Nasıl Olur?

Mobilya taşınması normal şartlarda profesyonel bir şekilde taşınmalıdır. Böylelikle herhangi bir hasar görme riski yaşanmaz. Mobilya paketlenmesi için uygun koliler  ve poşetler ancak nakliye firmalarınca temin edilebilir.

Taşınmak aslında son derece zor ve bir o kadar da heyecan vericidir.  Taşınma öncesi ev toplama teknikleri ile süreç çok daha kolay hale getirilir. Bu kolaylık için de doğru toparlama olmazsa olmaz kuraldır. Konu taşınma olduğunda tecrübe ve pratiklilik yoksa profesyonel ve kurumsal bir firma desteği en doğru karar olacaktır. Taşınma sürecine girilmesi ile birlikte öncesinde toplama teknikleri dahil olmak üzere bir hazırlık, planlama yapılması gerekir. Acele yapılan her işte özellikle paketleme ve yerleştirme işlemlerinde hasarlar yaşanabilir.

Taşınma Öncesi Ev Toplama
Taşınma Öncesi Ev Toplama

İhtiyaç dışı tüm eşyalar ayrıştırılarak bir koli yapılabilir. Bu işlemlerin taşınma gününden öncesinde yapılması gereklidir. Evden eve nakliyat söz konusu olduğunda en önemli detay profesyonel bir firma seçimidir. Profesyonel bir nakliye firması ile anlaşmak demek taşınma sürecinin düzenli gitmesi demektir. Her detaydan sorumlu olduklarından güvenilir bir hizmet yaşanacaktır.

Taşınma öncesi ev toplama teknikleri sırasında mutlaka ihtiyaçlara yönelik hareket edilerek devam edilmelidir. Ve yine taşınma öncesinde belirlenmesi gereken en önemli durum eşyaların ağır ve hafif olarak ayrıştırılması dır. Taşınma öncesi eşyaların toplanması esnasında koli ya da kağıtlar temin edilmelidir. Böylelikle ön hazırlıkta sorun yaşamayacaktır. Ev toplama tekniklerinde ağır ürünler küçük kolilere,hafif ürünler ise büyük kolilere yerleştirilmelidir.

Taşınma Öncesi Ev Toplama Mobilya Bazında Teknikler

Taşınma öncesine eşyaların toparlanması, düzene sokulması evden eve nakliyatta çok daha kolay hareket edilmesini sağlar. Ev toplama ne kadar doğru olursa eşyaların toparlanması ve en önemlisi eşyaların zarar görmesi engellenir. Her zaman bir taşınma planı olmalıdır. Mobilyalar da bir plan içerisindedir. Mobilyalar profesyonel bir nakliye firmasında doğru ekipmanlarla ve tecrübeli personeli ile paketlenir ve taşınması yapılır.

Taşınma öncesi ev toplama teknikleri, kapsamında oda toplamakla başlanabilir. Mutlaka bir oda toplandıktan sonra diğerine geçilmelidir. Aksi takdirde eşyalar karışabilir. Odanın içeriğine göre kırılacaklar ya da değerli eşyalar diye de sınıflandırma yapılabilir. Böylelikle taşınma gününde personel için çok daha kolay bir yaklaşım olacaktır.

Taşınma öncesi yapılacak ön hazırlıklarda doğru ve sağlam koli seçimleri de önem taşır. Kaliteli ambalaj kullanımı eşyaların hasarsız taşınması için önem taşır. Taşınma öncesinde seçilecek malzemelerinde önemi bu açıdan büyüktür. Taşınma sürecine giren bir ev ; öncesinde toplama işlemlerini mutlaka ayarlamalıdır. Böylelikle zorluklar asgariye indirilir. Kullanılmayan eşyalar öncesinde ayrılarak taşınmada büyük kolaylık sağlanır.

Yeterli Koliler

Taşınma öncesinde yapılan ön hazırlıklarda kolilerden büyük yardım alınır. Koli ve strafor ikilisi eşya taşımada öncelikli eşyalardır. Beyaz eşyalara göre koliler temin edilebilir. Ve bu kolileme işlemi sırasında gereksiz eşyalar da evden de hayattan da çıkarılır.

Kullanılmayan eşyaların paketleme işlemleri taşınma öncesi ön hazırlıklardır. Nakliye gününde profesyonel ekipler için büyük rahatlık olacaktır. Taşınmada özellikle paketleme işlemleri profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Eğer düzgün yapılmazsa eşyalar zarar görecektir. Bu hassaslık öncesinde yapılırsa nakliye sürecinin geneline olumlu katkı sağlayacaktır.

Yazar hakkında

Pointer Nakliyat administrator

0532 132 47 96