fbpx

Pandemide Şehirlerarası Nakliyat Yapılıyor Mu?

Pandemide Şehirlerarası Nakliyat Yapılıyor Mu?

Pandemide şehirlerarası nakliyat hizmetimiz vardır. Dünya genelinde Koronavirüs salgını başlayan pandemi süreci tüm sektörleri etki altına almıştır. Beraberinde gelen sokağa çıkma yasakları da her alandaki iş kollarını sekteye uğratmıştır. Nakliye sektörü olarak pandemi döneminde ev taşıma izinleri kurallar çerçevesinde devam etmiştir. Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı hafta sonlarında; nakliyat sektörü için şehir içi olduğunda kısıtlamaya uğrarken, şehirler arası nakliyatta kısıtlama uygulanmamaktadır.

Pandemide Şehirlerarası Nakliyat
Pandemide Şehirlerarası Nakliyat

2020 Mart ayları ile başlayan bu salgın kuşkusuz hayatın her alanına aksamalar ve kısıtlamalar getirmiştir. Hele hele ölümlerin artması ile birlikte de iş hayatı çok daha ciddi etkilenmiştir. Bu da sektörlerde durmaya, kapanmalara, mümkün olduğunca evden yönetimlere doğru ilerlemiştir. Pandemi hayat akışımızı hatta alışkanlıklarımızı bile doğrudan etkilemiş, yeni bir hayat tarzına adım atmamızı sağlamıştır.  Aslında bu adım tam anlamıyla kaçınılmaz bir sonuç olmuştur.

Pandemi de özellikle sokağa çıkma yasağı günlerinde lojistik sektör ve şehirlerarası nakliyat söz konusu olduğunda herhangi bir engel yoktur. Böyle durumlarda genelde duran şehir içi nakliyat olmakla beraber özel izinlerle de devamlılık payı olabilmektedir.

Ticari faaliyetler olduğundan kimi sektörler ciddi boyutta etkilenirken, evden eve nakliyat sektörü bir nebze temel ihtiyaç kapsamında olduğundan devamlılığını sürdürmüştür. Olumsuzluk payı mutlaka yaşanmıştır ancak gereken önlemlerle nakliye süreci devam etmiştir. Sonuç olarak nakliye sektörü şehir içi ya da şehirler arası işini sürdüren belki de tek iş kolu olmuştur.

Pandemide Şehirlerarası Nakliyat Alınan Tedbirler Nelerdir?

Pandemi sürecinde yaşanan sokağa çıkma yasaklarında iş hayatları doğrudan olumsuz etkilenmiştir. İzini alabilen sektörlerde tedbirler kapsamında hizmetini sürdürmüştür. Bu tedbirler nakliye sektörü için de geçerli olmuştur. Nakliye kapsamında ekip ve ekipmanlar tedbir çerçevesinde, her nakliye sonrası nakliye araçlarının dezenfekte edilmesi sureti kurallar kapsamındadır.

Pandemi sürecinde taşınma ve nakliye işlemleri kapsamında özellikle dikkat edilen bir başka husus yabancı personel çalıştırılmamasıdır. Kurumsal olan bir nakliye firması için bu dönemde her detay ayrı bir önem kaynağı olmuştur. Şehirlerarası nakliyat hizmeti sürecinde eşyalar öncelikli olarak bir incelemeden geçer. Daha sonrasında ambalajlama aşamasına geçilir. Nakliyeye istinaden detaylar belirlendikçe taşıma işlemlerinin asansörlü ya da asansörsüz olup olmayacağı kararı alınır.

Ev taşınmaları özellikle bazen kaçınılmaz ihtiyaç halinde olabilmektedir. Bu tür durumlar var olan pandemi sürecinde sık sık yaşanmıştır. Taşınma ertelenemez boyutlarda olma dışında ise elbette ki erteleme esneklik payı en doğru karardır. Ancak ertelenme mümkün değilse en güvenli şekilde, tüm önlemlerle ev taşıması gerçekleşir.

Ekspertiz Hizmeti Nasıl Gerçekleşir?

Nakliye aşamalarından biri olan ekspertiz hizmeti, pandemi sürecinde illaki ekspertizin eve gelmesi şeklinde olmamıştır. Taşınacak eşyalar resim ya da video kapsamında değerlendirmeye alınarak bu aşama sağlanmıştır. Bütün bu tedbirler tamamen yaşanılan hassas günlere karşılık nakliye sektörünün kapsamındadır. Bunun adı sistemli taşımacılıktır. Bütün bu detaylar tamamen riski azaltmak amaçlıdır.

Şehirlerarası Nakliyat
Şehirlerarası Nakliyat

Taşınma süreci özellikle şehirler arası olduğunda ve bu durum uzun mesafeler demek olduğundan korona tedbirleri alınması hassas bir noktadır. Hijyenik anlamda devamlı çözümler sunulması gerekliliği olmak zorundadır. Konu şehirlerarası nakliyat olunca ve yaşanan küresel anlamda bir pandemi olunca stres kat be kat artışa geçer. Böylelikle her taşınma endişe kaynağı içinde olmak demektir.

Nakliye sektörü; savaşlar ya da salgınlar olsa da sekteye uğramayan iş kollarından biridir. Pandemide şehirlerarası nakliyat sekteye uğrayabilirdi. Firmamız pandemide şehirlerarası nakliyat hizmetini kesintisiz yerine getirmektedir. Elbette ki verilen hizmet şehirler arası olduğunda var olan kurallarda da zorluklar yaşanabilmektedir. Bu dönemde il bazında karantinaya alınan bölgeler yaşayabilmiş olup bu da şehirlerarası nakliyatı doğrudan etkileyen faktörlerdendir. Bu dönem salgının ilerlemesinin yayılmasının azaltılması dönemi olduğundan nakliye sektörü de dahil olmak üzere sosyal anlamda etkileşimin en az olduğu şekilde hizmet verilmelidir.

Sistemli Taşımacılık Demek;

  • Personelin sürekli olarak sağlık taramalarının yapılması demektir.
  • Tedbir amaçlı maske ve eldiven kullanımı demektir.
  • Nakliye araçlarının her nakliye sonrası periyodik olarak dezenfekte edilmesi demektir.

Sözün özü olarak kurumsal bir nakliye şirketi için dönem çok daha profesyonel ve deneyimli davranma dönemidir. Nakliye hizmetleri kuşkusuz durmayan, ihtiyaç halinde olunan hizmetlerdir. Taşınmak, nakliye bazen ertelenemez boyutlardadır. Bu da yaşanan bu hassas dönemde çok daha güvenli olmak zorunluluğunu getirmiştir. Doğru bir ekip, doğru bir ekipman ile pandemi süreci çok daha güven çerçevesinde ilerler.

Pandemide şehirlerarası nakliyat alanında personellerimiz dezenfektan kullanmaktadır. Pandemide şehirlerarası nakliyat hizmetini tedbirleri esas alarak yerine getirmekteyiz.

Yazar hakkında

Pointer Nakliyat administrator

0532 132 47 96