fbpx

Evden Eve Nakliyat Sigortası Neleri Kapsar?

Evden Eve Nakliyat Sigortası Neleri Kapsar?

Nakliyat sigortası belli başlı özellikleri kapsar. Evden eve nakliyat uzun yıllardır aktif olan sektörlerin başında gelir. Hizmetin genelinde müşteri memnuniyeti beraberinde özverili bir çalışma şekli ve hizmet kalitesi beklenir. Evden eve nakliyat sektörü geçen zaman dilimlerinde birçok yeniliklere açık olarak devam eden bir iş koludur. Bu da çeşitli hizmet alanlarının gerçekleşmesi demektir. Ve totalde her zaman önemli olan hızlı ve sorunsuz bir nakliyat gerçekleştirmek, güvenli taşımacılık yapmaktır. Güven ve kalitenin adı da sigortalı nakliye yapmaktan geçer.

  • Evden eve nakliyatın doğru yapılması
  • Depolama hizmetinde kalite
  • Eşya paketlemenin profesyonelliği
  • Hızlı ve sorunsuz taşımacılık
  • Doğru montajlama
Nakliyat Sigortası
Nakliyat Sigortası

Yapılacak işlerin bir protokol çerçevesinde maddeleyerek iki tarafça da imzalanması halidir. Böylelikle nakliyenin başından sonuna kadar neler yapılacağına dair işler görülebilmektedir. Yapılan nakliyat sigortası eşyaların nakliye esnasında zarar görmesi halinde sorumluluğun nakliye firmasında olması halidir.

Nakliyat işi taşıma esnasında en kusursuz hali müşteriye yansıtma halidir. Bu da güvenilirlik, uzman ekip, problemsiz taşımacılık, sigortalı taşımacılık ve kalite demektir. Evden eve taşımacılık bir bütün olarak ayrıntı atlamayan bir iş koludur. Taşınma süreçlerden oluşan ve süreçlerin birbiri ile bağlantısı olan bir hizmettir. Bu da doğru firma ile çalışmanın ne kadar gerekli olduğunun göstergesidir.

Nakliyat Sigortası Yapılması Zorunlu Mudur?

Nakliyat sigortası yapılması için yasal bir zorunluluk olmamakla beraber tercihe bağlıdır. Ancak eşya nakliyesi sırasında özellikle pahalı eşyalar söz konusu ise sigorta yapılması büyük gereklilik göstermektedir. Kurumsal bir nakliye firması şehir içi ve şehirler arası nakliyat hizmetlerinde nakliyat sigortasını uygular. Bazen esneklik payı şehir içi taşımacılığında olabilirken; konu şehirler arası taşımacılık olduğunda mutlaka yapılmalıdır.

Nakliyat sigortası; eşyaların nakliye aşamasında olsun, araca yüklenme anında olsun, taşınırken olsun yaşanabilecek zararlara karşı alınan bir tedbirler olarak tanımlanabilir. Eşyalar seyir halinde iken telafisi güç olan birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu noktada nakliyat sigortasının önemi gözle görülür hale gelmektedir.

Nakliyat sigortası diğer adıyla emtia sigortası; eşyaların başka bir yere taşınması esnasında uğrayabilecek zararlar ve hasarların ve oluşabilecek kayıpların telafisidir. Bu hedef doğrultusunda nakliyat sigortası eşyaların teminat altında olduğuna dair bir sigorta çeşididir.

Nakliyat Sigortaları Çeşitleri

Nakliyat sigortaları farklı çeşitlerde olup şehir içi ve şehirlerarası taşımacılıkta emtia sigortası uygulaması yapılır. Bu uygulama içerisinde de kazalar, hırsızlık, yükleme ve boşaltma sırasında yaşanan hasarlar ve doğal afetler şeklinde çeşitler mevcuttur.

Evden Eve Nakliyat Sigortası
Nakliyat Sigortasının Önemi

Nakliye işlemlerine başlamadan önce yapılan ekspertiz hizmetleri esnasında çalışılacak olan firma tarafından eşyalarınız sigortalanır. Nakliye sigortası tamamen karşılıklı anlaşma neticesinde koşulları ile bir belirlenme sağlanır. Böylelikle eşyaların güvenliği firma geneline alınmış olur. Nakliyenin kalitesi ve güvenlilik payı paketlenmesinden taşınmasına kadar uzmanlık ister. Bu uzmanlık çerçevesinde ilerleyen aşamalar yapılan nakliye sigortası ile pekişir hale gelir.

Sigortalı evden eve taşımalarda amaç tamamen eşyaların oluşabilecek zararlara karşı alınan önlemlerdir. Oluşabilecek bu zararlar; darbe almalar, çizilmeler, kırılmalar şeklinde olabilir. Sigorta konusu kurumsal bir nakliye firması çerçevesinde en profesyonel şekilde düzenlenir ve uygulanır. Sigorta sözleşmesi karşılıklı imzalarla belirlenme yaşadığından güven önceliktir.

Evden eve nakliyat firmamızın nakliye sektöründe uzun yıllardır verdiği hizmette; profesyonellik yaklaşım, uzman ekipler, ekipmanlar ve sigortalı taşımacılık var olan kriterlerdir. Başarılarımız ve beraberinde güvenli hizmetimiz nakliyat sigortası ile tam bir çerçeve içerisindedir. Hasarlar, zararlar, ziyanlar hizmetlerimiz içerisinde etkisini kaybeder.

Sigortalama demek sadece eşyaların hasar alması durumunda değerinin karşılanması demek değildir. Aynı zamanda yüklenen sorumluluğun bilincinde olmak ve bunu müşterisine en layığı ile sunabilmektir. Biz evden eve nakliyat hizmetlerimizde her zaman en iyiyi yapma gayretinde olmayı hedefledik. Bu yüzden de kriterlerimizden ödün vermeden kaliteli yolumuzda sizinle ilerlemek vizyonunu sürdürmekteyiz. Profesyonel hizmet anlatılmaz, yaşanır.

Nakliyat Sigortası Hakkında Soru-Cevap

Nakliyat sigortası nedir?

Nakliyat sigortası nakliye süreci esnasında anlaşmalı sigorta poliçesi tarafından eşyaların koruma altında bulunmasıdır. Yaşanabilecek kayıplara karşılık koruma hedeflenir.

Nakliyat sigortası yapılma durumları nelerdir?

Sigorta normal şartlarda her nakliye hizmetinde olması gereken bir durumdur. Ancak bazı esnek tarafları kullanılarak şehir içi taşımacılığında yapma istememe gibi bir yaklaşımda söz konusudur.

Sigortalı taşımacılığın kapsamı nedir?

Sigortalı taşımacılık sadece ev taşıma da değil aynı zamanda nakliye hizmetlerinin tümünde yani ofis taşımalarında ya da eşya depolama alanında olmalıdır.

Nakliyat sigortaları için yasal bir zorunluluk yoktur. Yasal anlamda zorunluluk olmamasına rağmen alınan güvence ile eşyalar garanti altına alınır. Hasarlar, kayıplar gibi her detaydan artık çalışılan firma sorumlu hale gelir. Yine taşınma esnasında nakliye araçları içerisinde iken kırılma ve devrilmeler yaşanabilir. Sigortalı olduğu takdirde eşyalar zarar görme olasılıklarını sıfıra indirir.

Yazar hakkında

Pointer Nakliyat administrator

0532 132 47 96