fbpx

Nakliyat Firması Eşya Taşırken Nelere Dikkat Eder

Nakliyat Firması Eşya Taşırken Nelere Dikkat Eder

Evden eve nakliyat tüm aşamaları ile son derece meşakkatli, zor ve stresli bir süreçtir. Bu nedenle de günümüzde evden eve nakliyat profesyonel firmalar eşliğinde kolaylıkla yerine getirilmektedir. Bu profesyonel yaklaşım sayesinde eşyaların toplanması, paketlenmesi ve araca yüklenmesi de tecrübeli kişilerce yapılmaktadır. Bu noktada önemli olan detay nakliyat firmasının doğru seçimidir.

Nakliyat Firması Seçimi
Nakliyat Firması Seçimi

Bir nakliye firmasının eşya taşırken müşteri taleplerini karşılayacak boyutta olması gerekir. Eşya taşımadan, sigortalamaya, paketlemeden, asansör kullanımına kadar tam donanımlı olması gereklidir.

Evden Eve Nakliyat Firmasının Eşya Taşırken Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Kapasiteli araç tahsisi
 • Nakliye günü taşıma ve paketleme elemanlarının bulunması
 • Araç temininin uygun ölçülerde olması
 • Paketleme esnasında ambalaj malzemelerinin özellikli olması
 • Taşıma personellerinin tecrübeli eşya taşıması bilincinde olması
 • Mobilya montaj işlemlerinde ustaların işi yapması

Eşya nakliyesi söz konusu ise ilgili nakliye firması için öncelikli olarak taşınma aşamalarının tecrübe altında olması gereklidir. Nakliye sürecine geçmeden önce eşyaların ilk kontrolü ekspertiz aşamasıdır. Bu aşamada eşyaların hacmi gözle görülerek gerekli raporlar hazırlanır. Taşınma aşamalarının başında gelen eşya paketleme ne kadar profesyonel yapılırsa nakliye süreci de o kadar risksiz ve sorunsuz olacaktır.

Nakliyede nakliyat firması ile mutlaka eşya taşıma sözleşmesi olmak zorundadır. Karşılıklı imzalar atılarak her madde belirtilerek işe başlanmalıdır. Bir nakliyat firması konusunda deneyimli, plan ve programlara sadık ve profesyonel olmalıdır.

Evden eve nakliyat firmaları eşya taşıma sırasında genelde eşya asansörü kullanır. Ancak bazı yerlerde bu kullanım uygulama dışı olduğunda eşya taşıma hamal hizmetleri kapsamında devam eder. Eşyaların taşınmasında her detay önem taşıdığından özellikle mesafe faktörü dikkat edilmesi gerektiğinden taşıma yöntemleri öncesinde belirlenmelidir.

Evden Eve Nakliyede Paketleme Taşıma

Evden eve nakliyatta en önemli aşama paketleme, taşıma ve sonrasında da kurulumdur. Taşıma esnasında bazı eşya grupları hassas sınıfında yer alıp nasıl taşınacağına dair bir programdan geçmiş olması gerekir. Mesela bir beyaz eşya taşınmasında gerekli sökümler yapılır. Yeni adreste de tekrar montesi gerçekleşir.

Evden eve nakliyat firması eşya taşıma esnasında sigortalama ve taşıma sözleşmesi konularına özen göstermeli ve güveni bu şekilde karşı tarafa verebilmelidir. Nakliye esnasında aradaki mesafe, kullanılacak araç , şoför, teslim almalar, taşıma süreleri her aşama teker teker değerlendirme altında olmak zorundadır.

Evden eve nakliyat; tamamıyla müşteri memnuniyetine esasına göre hedefine doğru ilerler. Yaşanabilecek riskli herhangi bir durum nakliyede sorun yaşamak demektir. En küçük bir sorun da memnuniyetsizlikle cevap bulur.

Evden eve taşınmada taşınmanın baştan sona planlanması, eşyaların listelenip hazırlanması, sözleşme imzalanması , taşınma aşamalarının planlaması gereklidir. Doğru firma  taşınma maliyetleri ile hem az maliyet hem de stresin yok olma halidir.

Nakliyede Taşınma Planı

Evden eve nakliyat taşınma planı ile başlamalıdır. Bu planlama öncesinde en az 2 haftalık bir dönemi kapsamalıdır. Bu dönemde yapılan ekspertizler, kullanılacak ekip ve teçhizatlar belirlenmelidir. Oluşabilecek tüm aksiliklere karşı her aşama için bir B planı el altında olmalıdır. Eşyaların belirlenmesi ve kategorilere ayrılması doğru nakliye için olmazsa olmaz kuraldır. Profesyonel bir evden eve nakliye firması eşya listeleri ayrıştırmasını yapar. Böylelikle her türlü tespiti sağlayabilir. Üzerine sözleşmesini de ekleyince yaşanabilecek her türlü riske karşı önlemini almış olur.

Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi

 • Mutlaka nakliyat sözleşmesini yapar.
 • Yapılan sözleşme sayesinde eşyalar güvence altındadır.
 • Mutlaka nakliyat sigortasını yapar. Yapılan sigorta sayesinde eşyaların zararı karşılanır.
 • Eşya paketlenmesini profesyonelce yapar. Böylelikle hasar sorununa tedbir almış olur.
 • Paketlenen eşyaların kolilenmesi de ayrı bir profesyonelliktir. Bunun için de bir ekibe ihtiyacı vardır.
 • Eşya taşınması ve araca istiflenmesi de nakliyede en önemli süreçlerden biridir.

Evden eve nakliyat firması, sektörde bulunduğu yıla istinaden kazandığı tecrübeyle bilinir. Nakliyenin her platformundaki başarılarının geri dönüşümü ile tanınır, geri bildirimleri ve referansları önemlidir. Sorunsuz her taşıma sektörde bir adım ileri gitmektir. Kalite standartlarından ödün vermeyen bir evden eve nakliyat firması neden biz sorusuna net cevabı verebilir. Uzman personeli dikkatli ve özenli bir taşıma mükemmel nakliyatın göstergesidir. Hızlı ve güvenilir hizmetin adı denildiğinde ilgili adres olmanın ayrıcalığını taşımaktayız. Ev eşyalarınızı titiz bir şekilde taşımaktayız.

Yazar hakkında

Pointer Nakliyat administrator

0532 132 47 96