fbpx

Doğru Nakliyat Şirketi Nasıl Seçilir?

Doğru Nakliyat Şirketi Nasıl Seçilir?

Zaman zaman eşyalarınızın taşınabilmesi için nakliyat şirketleri ile iş birliği yapmanız gerekebilir. Peki, doğru nakliyat şirketi nasıl seçilir?

Nakliyat şirketleri sadece eşyalarınızı taşımamakta. İçlerinde kalan anılarınızı ve emeklerinizi de taşımakta. Bu nedenle seçim yaparken son derece dikkatli olmalı ve gereken tüm kriterleri göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Söz konusu kriterler şirketten şirkete değişiklik gösterebilmektedir.

Nakliyat şirketleri aramasını Google’da gerçekleştirdiğiniz zaman karşınıza pek çok şirket çıkacaktır. Aralarından en iyisini eleyerek bulmanız gerekmekte. Sıkça karşılaşılan hatalardan birisi fiyatlarına aldanarak hizmet almak.

  • Son zamanlarda yaptıkları işleri göz önünde bulundurun.
  • Eşya sigortaları olup olmadığına dikkat edin.
  • Eşyalarınız ile ilgili gereken tüm bilgileri verin.
  • Çevrenizden daha önce bu şirket ile çalışanların olup olmadığına bakın.
  • Şikayetvar sitesinde isimlerini aratın.

Nakliyat Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşımacılık işleriniz için Nakliyat şirketlerinin nasıl seçileceğine dair ufak bir giriş yaptık. Peki, bu maddelerde nelere dikkat etmeliyiz. Nakliyat şirketleri ile iletişime geçince sormamız gereken ve karşılığında almamız gereken cevaplar nelerdir?

Doğru Nakliyat Seçimi
Doğru Nakliyat Seçimi

Son Zamanlarda Yaptıkları İşlere Bakın

Nakliyat şirketlerinin yaptıkları son işlere bakarak kendilerinin verdikleri hizmetlerden haberdar olabilir ve bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Genellikle web sitelerinde bulunan son işler alanından veya yorum alanından bu bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. Gelen yorumları inceleyerek ilerlemeli ve yaşadıkları sorunları not almalısınız. Söz konusu aldığınız notları diğer nakliyat şirketleri ile karşılaştırarak bu konuda uygun bir firma bulabilirsiniz.

Eşya Sigortası Uyguluyorlar Mı?

Bazı nakliyat şirketleri yapmıyor ancak çoğu eşya sigortalarına dikkat ederek taşıma yapmakta. Yolda karşılaşılabilecek sorunlar ile ilgili adım atmak için eşya sigortası yapan firmalar ile iletişime geçmelisiniz.

Nakliyat firmalarının eşya sigortası olanları olmayanlara göre daha pahalı olabilir ancak eşyalarınızın başına bir şey geldiği zaman hasarınızın karşılanabilmesi için sigortalanması gerekmekte.

Eşyalarınız ile İlgili Tüm Bilgileri Verin

Nakliyat firması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kısım eşyalarınız ile ilgili tüm bilgileri veriyor olmanızdır. Söz konusu firmalar eşyalarınızdan aldıkları bilgiler ile size hizmet verecek ve hatta yerinde görmek isteyebileceklerdir.

Eksik verilen bilgiler alacağınız hizmetin kalitesini düşürebilir. Bunun yanı sıra size verilen fiyatlarda farklılıklar yaşanmasına neden olabilir.

Çevrenizin Kullandığı Şirketler İle Çalışın

Nakliyat şirketleri seçerken bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Çevrenizin kullandığı şirketleri kullanarak onların aldığı tecrübeler sayesinde daha iyi hizmet alabilirsiniz.

Çevrenizin yaşadığı sorunları da onlara sorarak aynı sorunları yaşamamak adına önlem alabilir ve buna göre daha iyi bir firma seçebilirsiniz. Her nakliyat şirketinde olmasa da bazı nakliyat şirketlerinde öneriler ile gelenlere indirimler de yapılmakta.

Şikayetvar ve Forumları İnceleyin

Bir firma ile iş birliği yapmadan önce ismini neredeyse her yerde aramanızı tavsiye ediyoruz. Öyle ki söz konusu firmaların yapacağı hatalar internetten neredeyse hiçbir zaman silinmeyecektir.

Forumlarda ve Şikayetvar gibi sitelerden isimlerini aratarak müşterilerin yaşamış olduğu sorunları görebilir ve bunlara çözüm sağlayıp sağlamadıklarından haberdar olabilirsiniz. Şirketlerin söz konusu sorunlara karşın aldıkları aksiyonlar alacağınız hizmeti doğrudan etkileyecektir.

Doğru Nakliye Seçiminde Dikkat Edilecekler

Ev eşyalarınızı taşıyacak firma özenli bir paketleme yapmalıdır. Zira paketlemesi kötü olan ev eşyaları hasara maruz kalabilir. Sizlere kaliteli ve sağlam ambalaj ürünleri getirmeliler Ev eşyalarınızı taşıyacak personellerde yıllardır o işte çalışacak insanlar olmalıdır.

Temiz ve düzenli bir eşya taşıması yapan personeller eşyalarınızı herhangi bir zarar vermeden taşırlar. Ama işi bilmeyen işçiler eşyalarınızı taşırken zarar verebilirler. Ev eşyalarınızın taşınmasında yabancı uyruklu işçiler çalıştıran firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Eşyalarınızı taşıyacak araçlarda nakliyatta önemli bir yere sahiptir. Bu alanda kapalı kasa kamyonlar kullanılmalıdır. Açık kasalı kamyonlar eşyalarınıza zarar verebilir. Aracın içinde mobilyalı sunta ile kaplatılması gerekir. Böylelikle eşyalar taşırken herhangi bir sarsıntıda hasar almadan taşınır.

Yazar hakkında

Pointer Nakliyat administrator

0532 132 47 96