fbpx

Kategori arşivi Blog

Nakliye Sonrası Yapılması Gerekenler

Evden eve nakliyat sonrası geçirilen dönem başlarda hayli zor olabilir. Taşındıktan sonra yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak bu zorluğu öteleyici bir durumdur. Nakliye sonrası yapılması gerekenler bir düzen içerisinde olursa stres kapı dışında kalacaktır. Yeni eve taşınma sonrasında ev yerleştirme panikliği bir süre daha devam eder. Mümkün olan her zaman diliminde bir şeyler yapmaya çalışılır.

Nakliye Sonrası Yapılması Gerekenler
Eşya Ambalajlama

Ambalajların Açılması

Nakliyat sonrasında yapılacaklar arasında birinci sırayı ambalajların açılması alır. Evden eve nakliyat sonrasında paketten çıkarmalar ve yerleştirmeler işin en önemli kısımlarıdır. Ve her biri de oldukça zaman alan durumlardır. Açılması gereken kutular arasında başlangıcı tahmin edileceği üzere önemli eşyalar alır. Daha sonra oda bazında kolileri açma şeklinde ilerlemelidir.

Paketlerden açma işlemleri evden eve nakliyat sonrasında yapılacak ilk işlerden biri olarak sayılır. Özellikle acil ihtiyaçlı olanların açılmasında hızlılık payı önemlidir. Ev taşınması başlı başına stresli bir zor ve işlemdir. Fakat sonrası da bir o kadar sıkıntı yaratır. Ev taşımanın hem nakliye öncesi hem de nakliye sonrası şeklinde bir planlama süreci vardır. Bir nakliyede tüm süreç nakliye firmasının sorumluluğu altındadır, anahtar teslimden sonrası artık dahil değildir.

Eşyaların Yeni Eve Yerleştirilmesi Nasıl Olmalıdır

Nakliye sonrası yapılması gerekenler arasında eşyaların eksik olup olmadığının kontrol edilmesi kısmı kalır. Bu kontrol esnasında herhangi bir hasar olup olmadığı da tespit edilebilir. Daha sonra da sırada eşyaların yerleştirilme kısmı vardır. Yeni yere düzenli bir şekilde yerleştirilmesi sağlanmalıdır. Yerleştirilme ifadesi aslında son derece önemlidir. Herhangi bir yere bırakılan bir eşya için yeniden aynı yere geri dönüş yapmak zamanı ekstra kullanmaktan başka bir şey değildir.

Yeni evin düzenlenmesi akabinde temizlenmesi kısmı gelir. Çünkü nakliye sırasında evde her yerin kirlenme olasılığı da artar. Nakliye sonrası yapılması gerekenler listesinde dolayısı ile ev temizliği vardır. Temizliğin tamamlanması sonrasında halılar serilerek ev tam anlamı ile düzenlenmiş olacaktır.

Eşyaların taşınma süreci demek yorgunluk ve stres demektir. Özellikle eşya hasarsızlığı sağlayabilmek için gerek nakliye firması gerekse taşınan taraf için düşünülecek konular ağır basar. Taşınma öncesinde nakliye personellerinden önce yapılması gerekenler nasıl bir program dahilinde olması gerekiyorsa aynı şey sonrası için de geçerlidir. Nakliye süreci bilindiği üzere iki taraflı sözleşme yapılarak başlatılır. Nakliye sonrasında yapılması gerekenler de bir o kadar heyecan verici işlerdir.

Nakliye Sonrasında Neler Yapılır?

Nakliyatın gerçekleşmesi sonrasındaki süreç yerleştirme sürecidir. Nakliyat firmasının nakliye süreci içerisinde iken yerleştirilmesi dahil dikkatli davranması söz konusudur. Ki buna de montaj ve montaj işlemleri de dahildir. Nakliye sonrası yapılması gerekenler kapsamında artık yerini yerleşme alır.

Nakliye Sonrası Yapılması Gerekenler
Nakliye Sonrası Yapılması Gerekenler

Taşınma öncesinde sıralamada önemli olan ihtiyaçlar nasıl ön planda ise aynı şekilde sonrasında da bu durum söz konusudur. Bu konuda öncelik mesela çocuk ihtiyaçları olabilir. Çocuğa ait her koli, her poşet planlanarak yerleştirilir. 

Nakliye sonrası yapılması gerekenler kısmında eşya yerleştirilmesi olduğuna göre öncelik evin mobilyaları ardından da beyaz eşyaların yerine yerleştirilmesi durumu vardır. Nakliyat sonrasında beyaz eşyalardan sonra ihtiyaçlar bazında mamul yerleştirilmesi sıralamada olmalıdır.

Nakliye sonrası evde yapılanlar ve ev dışı yapılanlar olarak bir kategori de oluşabilir. Bu nedir? Evde yapılacakların bitirilmesi düzenin oturtulması sonrası yeni ev kapsamında nakliye sonrasında yapılacaklar ihtiyaç haline gelir.

İkametgâh Adresi Değişikliği

Adres bildirimi 20 gün içerisinde yapılmak zorundadır. Aksi takdirde ceza alınır.

Ev Etrafını Araştırmak

Yeni evin etrafı artık yeni yaşam bölgesidir. Bu sebeple ev etrafının araştırılması gerekir. Bu da etrafı tanıma zamanının gelmiş olması demektir. Herhangi bir hasar durumu ile karşı karşıya kalmamak için gerekli tetkikler, su ve elektrik sayaçları kontrolü, doğalgaz kontrolleri, güvenlik kontrolleri de buna dahildir.

Nakliye sonrası yapılması gerekenler; aslında taşınma, taşınma öncesi, taşınma süreci ile birbirine bağlantılıdır. Yapılacak her hazırlık, her planlama bir diğer sürecin çok daha rahat geçmesini sağlayacaktır. Dolayısı ile nakliye sürecinin bir profesyonel firma ile ilerlemesi, çok daha program dahilinde olmayı sağlar. Aksi takdirde bir eşya yerleşimi bile aylarca sürerek deyim yerindeyse hayatı altüst edebilir. Bu noktada öncesinde, sonrasında ve nakliye sürecinde biz sizinle ilerlemenin keyfini yaşamak isteriz. İstanbul evden eve nakliyat alanında lider firmayız.

Taşınma Öncesi Ev Toplama Teknikleri

Ev taşıma işlemleri kolay işler sınıfında değildir. Taşınmalar bazen keyfi bazen de zaruri bir şekilde 5-6 senede yaşanabilmektedir. Bu noktada taşınma öncesi ev toplama teknikleri ile eşya toparlama çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Ve ev toplama en az 1 ay öncesinde başlamalıdır. Evlerde en çok oyalanılan yerler mutfaktır. Mutfakta kullanılacak ve kullanılmayacak araç gereçler ayrı kolilenebilir.

Taşınma Öncesi Ev Toplama
Taşınma Öncesi Ev Toplama

Eşyaları Paketleme Nasıl Yapılabilir?

Paketleme işlemi taşınmada en önemli detaydır. Öncesinde eşyaların doğru ayrılması, kategorilere göre ayarlanması yardımcı olacaktır. Giysiler, kitaplar, mutfak eşyaları gibi ayrıştırarak kolilendirilir. İş paketleme kısmına gelince, bulunulan mevsime göre kullanılmayacak giysilerin paketlenmesi ile başlanabilir. Hiç kullanılmayan ürünlerde ayrı bir paketleme yapılabilir. Fazla olan eşyalar, kırılacak eşyalar, mutfak ürünleri, elektronik araç gereçler ayrı ayrı paketlenmelidir.

Taşınma öncesi ev toplama teknikleri esnasında işin en kolay kısmı giysi toparlamaktır. Giysilerde kırılmalar ve zarar görme durumları söz konusu olmadığından kolilere ya da poşetlere yerleştirilebilir. Kırılacak eşya grupları ise en dikkat edilmesi gereken kısımdır. Mutfak eşyaları kırılacak tipte ise özenle paketlenme gereklidir. Mutfak eşyası kolisinde ağır olanlar alta,hafif olanlar üste düzenlenmelidir.

Mobilyaların Paketlenmesi Nasıl Olur?

Mobilya taşınması normal şartlarda profesyonel bir şekilde taşınmalıdır. Böylelikle herhangi bir hasar görme riski yaşanmaz. Mobilya paketlenmesi için uygun koliler  ve poşetler ancak nakliye firmalarınca temin edilebilir.

Taşınmak aslında son derece zor ve bir o kadar da heyecan vericidir.  Taşınma öncesi ev toplama teknikleri ile süreç çok daha kolay hale getirilir. Bu kolaylık için de doğru toparlama olmazsa olmaz kuraldır. Konu taşınma olduğunda tecrübe ve pratiklilik yoksa profesyonel ve kurumsal bir firma desteği en doğru karar olacaktır. Taşınma sürecine girilmesi ile birlikte öncesinde toplama teknikleri dahil olmak üzere bir hazırlık, planlama yapılması gerekir. Acele yapılan her işte özellikle paketleme ve yerleştirme işlemlerinde hasarlar yaşanabilir.

Taşınma Öncesi Ev Toplama
Taşınma Öncesi Ev Toplama

İhtiyaç dışı tüm eşyalar ayrıştırılarak bir koli yapılabilir. Bu işlemlerin taşınma gününden öncesinde yapılması gereklidir. Evden eve nakliyat söz konusu olduğunda en önemli detay profesyonel bir firma seçimidir. Profesyonel bir nakliye firması ile anlaşmak demek taşınma sürecinin düzenli gitmesi demektir. Her detaydan sorumlu olduklarından güvenilir bir hizmet yaşanacaktır.

Taşınma öncesi ev toplama teknikleri sırasında mutlaka ihtiyaçlara yönelik hareket edilerek devam edilmelidir. Ve yine taşınma öncesinde belirlenmesi gereken en önemli durum eşyaların ağır ve hafif olarak ayrıştırılması dır. Taşınma öncesi eşyaların toplanması esnasında koli ya da kağıtlar temin edilmelidir. Böylelikle ön hazırlıkta sorun yaşamayacaktır. Ev toplama tekniklerinde ağır ürünler küçük kolilere,hafif ürünler ise büyük kolilere yerleştirilmelidir.

Taşınma Öncesi Ev Toplama Mobilya Bazında Teknikler

Taşınma öncesine eşyaların toparlanması, düzene sokulması evden eve nakliyatta çok daha kolay hareket edilmesini sağlar. Ev toplama ne kadar doğru olursa eşyaların toparlanması ve en önemlisi eşyaların zarar görmesi engellenir. Her zaman bir taşınma planı olmalıdır. Mobilyalar da bir plan içerisindedir. Mobilyalar profesyonel bir nakliye firmasında doğru ekipmanlarla ve tecrübeli personeli ile paketlenir ve taşınması yapılır.

Taşınma öncesi ev toplama teknikleri, kapsamında oda toplamakla başlanabilir. Mutlaka bir oda toplandıktan sonra diğerine geçilmelidir. Aksi takdirde eşyalar karışabilir. Odanın içeriğine göre kırılacaklar ya da değerli eşyalar diye de sınıflandırma yapılabilir. Böylelikle taşınma gününde personel için çok daha kolay bir yaklaşım olacaktır.

Taşınma öncesi yapılacak ön hazırlıklarda doğru ve sağlam koli seçimleri de önem taşır. Kaliteli ambalaj kullanımı eşyaların hasarsız taşınması için önem taşır. Taşınma öncesinde seçilecek malzemelerinde önemi bu açıdan büyüktür. Taşınma sürecine giren bir ev ; öncesinde toplama işlemlerini mutlaka ayarlamalıdır. Böylelikle zorluklar asgariye indirilir. Kullanılmayan eşyalar öncesinde ayrılarak taşınmada büyük kolaylık sağlanır.

Yeterli Koliler

Taşınma öncesinde yapılan ön hazırlıklarda kolilerden büyük yardım alınır. Koli ve strafor ikilisi eşya taşımada öncelikli eşyalardır. Beyaz eşyalara göre koliler temin edilebilir. Ve bu kolileme işlemi sırasında gereksiz eşyalar da evden de hayattan da çıkarılır.

Kullanılmayan eşyaların paketleme işlemleri taşınma öncesi ön hazırlıklardır. Nakliye gününde profesyonel ekipler için büyük rahatlık olacaktır. Taşınmada özellikle paketleme işlemleri profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Eğer düzgün yapılmazsa eşyalar zarar görecektir. Bu hassaslık öncesinde yapılırsa nakliye sürecinin geneline olumlu katkı sağlayacaktır.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları

Asansörlü eşya taşıyan nakliye firmaları artık çok tercih edilenler arasına girdi. Günümüzde nakliye sektörünün hızla gelişmesine istinaden yüksek binaların yaygınlaşması ile birlikte asansörlü eşya taşıyan nakliye talebi de artışa geçmiştir.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye
Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye

Asansörlü nakliyat, eşyaların güvenilirlik payı ön plandadır. Evin uygun bir yerinden eşyaların asansör sistemi kabini ile hızla bir şekilde taşınmasıdır. Kullanılan bu asansör sistemi taşımada özel olarak tasarlanmıştır. Özellikle yüksek katlar söz konusu olduğunda nakliye çok daha kolay ve sorunsuz gerçekleşir.

Asansörlü nakliyat sayesinde taşımacılık imkânı standartların çok çok üstünde sağlanır. Eşyalar istenilen yere insan gücünden uzak sorunsuz bir şekilde taşınır. Bu sistemde önemli olan nokta, eşyaların alınacak evlerde balkon ya da pencere bölümlerinin asansörlü taşımacılığa uygun olması demektir.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye İşlemi Nasıl Yapılır?

Evden eve taşımada merdivenleri dar ya da yüksek katta olan binalarda çok daha kolay ve risksiz nakliye imkansıza yakın zorluklar barındırmaktadır. Çünkü asansörlü taşımacılığın gerçekleşmesi için evin balkonu, belki çatı katı ya da uygun pencere alanı olması gerekir. Nakliyat asansörü neredeyse 20 katlı bir binaya kadar çıkabilecek raylı bir sistemde çalışır. Asansör kabini de oldukça geniştir.

Asansörlü nakliyat işleminde hem insanı iş gücünden hem de zamandan tasarruf sağlayarak hizmet söz konusudur. Bir insan gücü ile yapılan nakliye ile asansörlü taşımacılıkla yapılan nakliye arasında saatler vardır. İnsan gücüyle 6 saate kadar sürebilirken, asansörlü sistemle 2 saate kadar düşer. Asansörlü sistem sayesinde nakliye çok daha güvenle gerçekleşir. Eşyaların zarar görme riski azalır.

Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları, nakliye günü öncesinde ekspertiz sırasında taşımacılığa uygun olup olmadığını kontrol eder. Taşımaya uygunluk hali, evin bulunduğu alan, sistemin kurulmasına uygunluk açılardan uzman ekiplerce incelemeye alınır. Bina çevresi, cephe şartları, sistemin teçhizatlarını kurabilmek için uygun faktörler belirlenir. Ortam sağlandığı takdirde nakliye asansörlü taşımacılığa uygundur.

Asansörlü Nakliyat demek;

Yüksek katlı binalarda eşya indirilmeleri ya da çıkarılmaları; çok fazla güç sarf etmek demektir. Bu da taşınma zamanının arttıkça artması halidir. Binada asansörde yoksa küçük koli tipi eşyaların taşınması bile merdiven kullanılarak yapılmak zorunda kalınır. Bu esnada da eşyaların zarar görme olasılıkları çok daha fazladır. Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları bu noktada farkını öne çıkaran niteliğe sahip olur. Nakliye hizmeti hem hızlı ilerler hem de sorunsuz teslimat sağlanır. Bu da güvenli nakliye firması imajının kazanılması demektir.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları
Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları

Asansörlü eşya taşıma hizmeti sunmak, nakliye sektöründe yıllara dayanan bilgi, birikim ve tecrübedir. Sistemin kullanılması ancak uzman personellerce gerçekleştiğinde sorunsuz bir nakliye hizmetine imza atılır. Sistemin profesyonelce indirilip çıkarılması asansör kabininin doğru kullanımını sağlar. Genel anlamda da nakliyecilik sektörü konusunda uzman personellerce yürütüldüğünde ilerleme sağlanır.

Asansörlü eşya taşıma da en büyük kolaylık elbette ki, eşyaların taşınması esnasında yaşanan güvenliktir. Asansör sistemi eşyaların büyüklüğüne göre belirlenen bir durumdur. Yanlış bir belirleme işlem sırasında riskli durumlarla karşı karşıya kaldıracaktır. Elbette ki diğer taşımacılık sistemleri ile karşılaştırıldığında çok daha güvenilir ve kullanışlıdır. Herşeyden önce hasar görme riski neredeyse sıfırlanır.

Asansörlü Taşımacılığın Kullanılabilmesi İçin Şartlar

Asansörlü taşımacılık, stressiz ve hızlı bir nakliye sağlayıcıdır. Ancak taşıma işlemlerinde kullanılabilmesi için birtakım şartlar gereklidir. Bunların başında evin 3.kat ve üzerinde olmasıdır ; çünkü merdivenin açılması halinde en az 8 metre gibi bir uzunluk söz konusu olmaktadır. Çift açılımlı pencereler ve balkonlar asansörlü sistem için elverişlidir. Olmaması hali evde en uygun pencerenin sökülebilmesi gerekliliğini doğurur.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları
Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları

Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları aldıkları nakliye hizmetlerinde çok daha güvenli bir taşımacılık yaptıklarından kaliteli bir imaj çizerler. Bu da bir sonraki hizmetlerinde memnuniyet avantajları kazanması demektir. Asansörlü taşımacılıkta fiyatlar nakliye fiyatına yansır. Bu yansımada etkenler harcanan yakıt, mesafe ve taşınma süresidir.

Asansör kiralamaları talebe göre belirli saatler, günlük, haftalık, aylık olarak sağlanabilir. Bu eşya taşıma sistemi ile sağlanan avantajlar zamanın tasarruflu kullanılması ve eşyaların zarar görmemesi üzerine en önemli etkendir. Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları ile taşımacılık çok daha güvenli ve çok daha profesyonelce ilerler. Bu kaliteli taşımacılığa siz deyin lüks biz diyelim gereklilik. Nakliyede eşya taşımanın en kolay yolu asansörlü taşımacılık tır.

Temiz Ev Taşıyan Firma

Temiz ev taşıyan firma olmak nakliye sektöründe aranılan kriterlerin başında gelir. Özellikle son 2,5 senedir içinde bulunduğumuz pandemi süreci içerisinde temiz ve hijyenik çalışmak prensip halinde olmalıdır. Bu nedenle sektörün personelleri bu konuda çok daha özenli ve dikkatlidir. Konu hakkında eğitimler verilir ve hijyen kurallarına özen gösterilir.

Nakliye İşlemlerinde Temiz ve Hijyen Olma Kuralları

 • Maske ve eldiven kullanımı şarttır.
 • Tüm eşyaların ambalaj malzemeleri ile sarılması gerçekleşir.
 • Ambalaj malzemeleri daha önce kullanılmamış olmalıdır.
 • Temiz ve hijyenik ev taşıyan firma olarak araçlar her nakliye öncesinde dezenfekte edilir.
Temiz Ev Taşıyan Firma
Temiz Ev Taşıyan Firma

Böylelikle hastalık bulaşması önüne geçilmeye çalışılır. Şehir içi ya da şehirler arası tüm nakliye işlemlerinde hijyenik işlemler olmazsa olmaz kurallardır. Bu özen ve dikkat hem personel açısından hem müşteri sağlığı açısından büyük önem taşır.

Evden eve taşınmalarda her gün temizlenmesi yapılmış kıyafetlerle, hijyenik ambalajlama malzemeleri ile, sıfır kolilerle, hijyeni tamamlanmış nakliye araçları ile hizmet olmalıdır. Temizlik ve hijyenin olması gerekliliği özellikle yaşadığımız süreçle birlikte çok daha önem kazanmıştır. Eşya yüklenmesi ya da boşaltılması sırasında da temizlik ve hijyen için yapılması gerekenler vardır. Bunu da ancak kurumsal profesyonel bir nakliye firması uygular ve yaşatır.

Temiz Ev Taşıyan Firma Seçenekleri

Evden eve nakliyede her işlem birbiriyle bağlantılı dolayısıyla her birinde ayrı bir temizlik kuralları çerçevesi hakimdir. Taşınma öncesinde; kullanılan ambalaj malzemeleri temizlik kurallarına uygun olur. Eski hiçbir malzeme kullanılmaz. Konu sağlık olduğunda tek seferlik malzeme kullanımı olmazsa olmaz kuraldır. Yeni malzeme kullanımı ile birlikte çalışanların da temizlik kurallarına uyulması gereklidir. Bu da toz ve kir taşınmasını engellemekten geçer.

Taşınma esnasında da bu hassasiyetli yaklaşım, müşteriler açısından da olmak zorundadır. Bu yaklaşım içerisinde eşyaların yerlerinden kaldırılması ile birlikte toz ve kirlerin beraberinde getirilmesi birincil sorundur. Bunu engellemek için öncesinde yapılan süpürge ile tozu almak yeni adrese getirilmesini engeller. Ve yine eski yerden yeni yere taşınma esnasında nemlenmiş olan eşyaların kurutularak taşınması gerekli olandır. Temiz ev taşıyan firma özellikleri bunlar olmalıdır.

Bir Nakliye Firmasının Temizlik Kuralları

 • Temiz malzeme kullanımı
 • Temizlik kuralları
 • Maske ve eldiven kullanımı
 • Tek seferlik ambalaj ürünü

Yeni adreste temiz ve hijyenik ev taşıyan firma özellikle temizliği bitmiş bir evle karşı karşıya ise buna göre profesyonelce davranmalıdır. Bu ne olabilir? İçerideki personelle dışarıda çalışan personel karışık bir planda çalışmaz. Böylelikle dışarıdaki kir içeriye girmez. Diğer taraftan içeride çalışan personelde de galoşlar takılmak zorundadır. Dışarıdan evin içine girilen eşyaların da tozları beraberinde getirmemesi için de dairenin girişinde bir ambalaj malzemesi üzerinden geçişi sağlanabilir. Bu da içerinin temizliğinin korunması demektir.

Temiz Ev Taşıyan Firma
Temiz Ev Taşıyan Firma

Nakliye sektöründe taşımacılık demek planlı hareket etmek demektir. Ancak bu hareket dilimine temizlik ve hijyen kuralları da dahil olunca hele hele yaşanılan salgın süresince olduğunda özenli durum çok daha önem taşımaktadır. Hassas zamanlarda başta olmak üzere evden eve taşıma işlemi müşteri sağlığı ve ekip sağlığı açılarından ön plandadır. Bu nasıl olur? Eldiven kullanımı, maske kullanımı, koruyucu kıyafet kullanımı gibi. Nakliye esnasında eve girecek personel sayısı sınırlandırılır. Temas edilen her yüzey dezenfektandan geçer.

Temiz bir Nakliyat Şirketinin Özellikleri

Eşya paketleme ve ambalajlama aşamaları artı bir temizlik ve hijyen ortamı ister. Aracın hijyeniği de güvenli bir ortamın oluşmasında yardımcı olacaktır. Temiz ev taşıyan firma her zaman tercih edilenler arasında ön planda olur. Yaşadığımız pandemi sürecinde bu çok daha önem taşıyan bir nokta haline gelmiştir. Ek önlemler alınarak bilinçli adımlar atmak gereklidir.

Temiz ev taşıyan firma olmak her firmanın yapması gereken bir özelliklerdir. Güvenli taşımacılık ancak konusunda tecrübeli olan bir kurumsal firma ile yola çıkıldığında her detaya önem vererek ilerlenebilir.

Eşyaların dezenfekte edilmesi hali, personelin sağlık kontrollerinin firma tarafından yapılması, hijyen güvenliklerinin alınması olmazsa olmaz adımlardır. Taşımacılık pandemi dahil olmak üzere hizmetin durmadığı iş alanıdır. Sektörün ihtiyaç olması ve dolayısıyla hareketliliği sebebi ile önlemler alınarak ilerlenmesi net kuraldır. Bu kural hem nakliye firmasını hem müşteriyi kapsamalıdır. Birlikte ilerleyerek alınan önlemlerle temiz ve hijyenik bir taşımacılık ile tanışacaktır.

Nakliye yapılacak demek sağlığı hiçe saymak demek değildir. Taşınma ihtiyacı olmak demek kuralları hiçe saymak demek değildir. Bilinçli yaklaşım; temizliği ve hijyeni destekleyici olacak ve sonuç sağlıklı bir nakliyeye imza atılacaktır.

En Uygun Fiyata Ev Taşıma

En uygun fiyata ev taşıma hizmetini almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ev taşımacılığı özellikle büyük şehirlerde söz konusu olduğunda son derece zahmetlidir. Üzerine şehir kalabalığından dolayı da işin yavaşlaması da söz konusudur. Bu nedenle taşımacılık olduğunda her detay önceden planlama aşamasından geçtiğinde profesyonel bir yaklaşım olacaktır. Aksi takdirde zincirleme olan iş akışında deyim yerindeyse arap saçına dönülür.

En Uygun Fiyata Ev Taşıma
En Uygun Fiyata Ev Taşıma

Ev taşımacılığında eşyaların toplanması, yeni adrese gidilmesi, yerleştirilmesi her detay büyük zahmet ister. Konusunda deneyimli olan bir nakliye firması taşıma sürecini çok iyi yöneterek müşterisini hayal kırıklığına uğratmaz. Zira bir müşteri nakliye sürecinin zamanda dahil olmak üzere iyi yönetilmesini bekler. Buna karşılık nakliye şirketi de paketlemeden, kolilemede, ulaştırmadan hızlılığa kadar her detayı kapsam içine almak zorundadır. Bütün bunlara ek olarak en uygun fiyata ev taşıma sıfatını da ekleyen bir nakliye şirketi her zaman kaliteli hizmetin adıdır.

Evden Eve Taşımacılıkta

 • Kaliteli hizmet
 • Profesyonel personel
 • Tecrübe
 • Uygun fiyat

önem taşıyan kriterlerdir Evden eve taşımacılıkta ekspertiz hizmeti ile başlayan süreç nakliye gününde eşyaların de monte hale getirilip ambalajlanması, araca yüklenmesi ve yeni adrese yolculuğu ile devam eder. Fiyat politikası da kullanılan ekip ve ekipmanlar doğrultusunda belirlenir. Profesyonel bir nakliye firması için eşyalar emanettir. Özenle ve titizlikle ev taşıma gerçekleştirilir.

Ev Taşıma Firmaları Arasında Farklar Nelerdir?

Nakliye şirketleri arasında üstlendikleri kriterler bakımından farklar vardır. Bu farklar da tercih edilmede öncülük sağlar. Sektör rekabet sektörü olduğundan artı ya da eksi herhangi bir pay bir adım ileri ya da geri demektir. Nakliye şirketlerden anlaşma sırasında yapılacaklar ve fiyat politikası üzerinden konuşulur bu ; güven duyma özelliğidir. Kurumsal olsa da güven duymak bazen olmayabilir. Bu da farklılıktır. %100 müşteri memnuniyeti de olmazsa olmaz yaklaşımdır.

En Uygun Fiyata Ev Taşıma
En Uygun Fiyata Ev Taşıma

En uygun fiyata ev taşıma kaliteli hizmet vermek, sigortalı taşımacılık yapmak, profesyonel ekip ve ekipmanlar kullanmakla olabilmektedir. Her nakliyat şirketi sigortalı hizmet vermeyerek hizmeti dört dörtlük olarak sunmaz, sonuç olarak maddi kayıplar yaşanır. Elbette ki verilen hizmetler dahilinde fiyat belirlemesi değiştiğinden bazı firmalarca bu kesintilerle karşı karşıya kalabilir. Kurumsal profesyonel bir firma ile bu yola çıkıldıysa en uygun fiyata ev taşıma her detayıyla gerçekleşir.

Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev taşıma çok yoğun bir tempo isteyen hizmetlerdendir. Detayların gözden kaçırılma hali bile işin genelinde sıkıntılar doğmasına neden olur. İşinde tecrübeli olan bir nakliye firması ilk andan anahtar teslime kadar plan ve programlıdır. Nakliye günü ve saati belirlidir. Taşınacak eşyalar daha önce ekspertizden geçmiştir. Buna göre araç tahsisi yapılır. Ve totalde müşteriye fiyat bildirilir. İşin sonunda ek bir fiyat politikası söz konusu olamaz.

Evden eve nakliyat süreci zahmetlidir. Özellikle büyükşehirlerde taşınma sürecinde yaşanan zorluklar, kaos, riskler stresi arttırır. Bu nedenle de artık taşınma süreçleri işin profesyonel kısmına aktarılır.

Bireysel yapılmaya çalışılan taşınmalarda genelde fiyat politikaları çok daha sürprizli olur. Taşınmak çoğu zaman zaruri sebeplerden dolayı olduğundan da bu karmaşık fiyatlandırma çoğu kişi için hayal kırıklığıdır. Nakliye sektörü işinde profesyonel olan kurumsal firmalarda temsil edildiğinde ise verilen hizmet ve talep edilen fiyat belirlemesi teraziyi dengeleyicidir.

Sektörde yaşanan sıkıntılar kuşkusuz verilen hizmetleri de etkilemektedir. Bir nakliye şirketinin misyonu her zaman müşterilerini memnun etmek ve profesyonel anlamda bir nakliyat süreci suna bilmektir. En uygun fiyata ev taşıma yüksek standartlarda nakliye işlemleri gerçekleştirmek ile ilintilidir. Ve yine kurumsal bir firma eşyaları emanetinde korur, hizmetlerinde riskleri minimuma indirir. En iyi nakliyat firması olmak bunları gerektirir.

Nakliye Hizmeti Süresince Sunulan Ayrıcalıklar

 • Ücretsiz ve konusunda uzman kişilerce ekspertiz hizmeti
 • Eşyaların uzman personelce de monte edilip paketlenmesi
 • Nakliyat aracına doğru taşınma
 • Tekrardan monteleme ve yerleştirme
 • Uygun fiyat politikası
 • Anahtar teslim

Bir tüketici açısından değerlendirme yapılacak olunursa, taşınmaya dair kaygı halleri nakliye firmasının sunduğu hizmetle alakalıdır. Programsız çalışan bir nakliye firması hiçbir şekilde kaliteli bir hizmet sunamaz. Yaşanan her aksi durum profesyonellikten uzak bir iş teslimatı demektir. Personelin nitelikli ve deneyimli olması o nakliye şirketini tamamlayıcı yönüdür. Uzman çalışma ekibi ile, geniş araç filosu ile, verdiği hizmetler ile evden eve taşımacılık en iyi olma savaşını verir. Beraberinde uygun fiyatlı yaklaşımla da memnuniyeti arttırır.

Standart olarak ev taşıma fiyatları belirlemesi yapmak zordur. Burada olması gereken kaliteli hizmetten ödün vermeden sektörün gidişatına uygun bir fiyat politikasını uygulayabilmektir. En uygun fiyata ev taşıma, ideal teklif sunma, müşteri memnuniyeti için olmazsa olmaz yaklaşımdır.

Kurumsal Nakliyat Firması Nasıl Belli Olur?

Kurumsal nakliyat firması nakliye sektöründe bulmak oldukça zordur. Nakliyat sektörü bireysel ya da kurumsal her zaman her dönemde ihtiyaç duyulan bir iş koludur. Bu ihtiyaç hali kapsamında da sürekli olarak aranılan kriterler vardır ki; bunların başında kalite, profesyonellik, güven ve kurumsallık gelir.

Kurumsal Nakliyat
Kurumsal Nakliyat

Kurumsal bir firmanın kendine has profesyonel bir ekibi ve ekipmanları vardır. Nakliye aracı kendisine ait olmalıdır. Bütün bu detaylar güven vericidir. Kurumsal bir firma anahtar teslime kadar işinin başındadır. Kaliteli ve kurumsal bir firma nakliye hizmetinin son anına kadar işinin başındadır. Anahtar teslime kadar kontrollerini sürdürür. Hasarlar varsa belirler. Son kontroller sonrası hizmetini bitirir.

Kurumsal nakliyat firmanın müşterilerden gelen geri dönüşleri dikkate alır. Müşterilerden gelen şikayetler ya da memnuniyetler; kurumsal bir firma için dikkate alınan değerlerdir. Kurumsallaşma özelliği altında olan bir firma müşteri memnuniyetini sağlamış, onlara imkanları vermiş demektir.

Kurumsal Nakliyat Firmasında Temel Özellikler

Kurumsal bir evden eve nakliyat firmasının sektörde tutunabilmesi için maliyet ve masraflarını dengede tutmak zorundadır. Bunu dengede tutabildiği takdirde sektöre güvenli ve kaliteli hizmette imzalar atmayı başarır.

Kurumsal bir nakliye firması paketlemeden taşımaya kadar her işlemde olur, müşterisine deyim yerindeyse asla zahmet vermez. Eski adresten yeni adrese kadar her detay ondan sorumludur. Anahtar teslim ifadesi vardır ki; bunu kurumsal bir firma dört dörtlük yapabilir.

Güvenilir olmalıdır.

Kurumsal bir nakliye firması güvenilirdir. Hizmetleri sırasında ilk andan son dakikaya kadar detaylar plan program eşliğinde sürdürülür. Sorunlar her zaman dikkate alınır, çözüm odaklı davranılır. Özellikle ambalajlama ve kolileme aşamaları bir nakliye şirketi için olmazsa olmaz özelliktir.

Ekspertiz hizmeti olmalıdır.

Kurumsal nakliyat firması eşyaların ve evin genel durumunu görmek ve buna göre bir program yapmak ister. Bu ön görüşme sonrasında ekip ve ekipmanlar belirlenir. Sorunsuz bir taşımaya imza atılır

Verilen sözleri zamanında gerçekleştirmelidir.

Kurumsal nakliyat firmanın verdiği sözün arkasındadır. Taşınma sürecinin tüm aşamaları bir anlaşma sözleşmesi altında netleştirilir. Kurumsal bir firma için zaman kullanımı önemlidir.

Kurumsal nakliyat firmanın irtibat adresi, telefonu, internet sitesi olmalıdır. Kurumsal bir firma her zaman hizmetlerini gösteren bir belgeye sahiptir. Bir web sayfası vardır, her zaman irtibat sağlanır. Kalite her zaman önceliklidir. Kurumsal bir firma için kalitelikten ödün verilmez. Kendi kalitesi mutlaka hizmetlere yansıtılır.

Evden Eve Nakliyat Firması Nasıl Kurumsallaşma Adımı Atar

Bir nakliyat firması kurumsallaşma adımını ekip ve ekipmanlarını genişleterek hizmet alanlarını da büyüterek atar. Hizmet alanlarının gelişmesi demek ihtiyaç duyulan nakliye sektörünün her açısına el atabilmek, cevap verebilmek demektir. Bu da nakliyede uzmanlık, tecrübe ve kalitenin adıdır.

Evden eve nakliyat konusunda uzmanlaşmak kurumsal şirket taşımacılığı için ayrı bir önemdir. Bu nedenle gelişme son derece mühim bir detaydır. Her taşımacılık firması kurumsal bir nakliye firması ile bir tutulamaz. Bunun için en başta tecrübe gereklidir.

Kurumsal Nakliyat Firması
Kurumsal Nakliyat Firması

Kurumsal bir evden eve nakliyat firmasının profesyonel personelleri vardır. A’dan Z’ye her ayrıntı özen içerisindedir. Özellikle paketleme, montaj personellerinin deneyimliliği ayrı bir önem taşır. Ekip ve ekipmanların genişliği kurumsal bir firma için olmazsa olmaz kuraldır. Günümüz şartlarında özellikle hızlılık ve daha az risk barındıran asansörlü taşımacılık farkını kullanan bir firma ile nakliye çok daha sorunsuz ve kaliteli olur.

Kurumsal Nakliyat Araçlarının Kapasite ve Özellikleri

Kurumsal bir firmanın nakliye araçları her türlü nakliye hizmetine göre çeşitlidir. Araçlar hizmete göre büyük ya da küçük kapasiteli araç seçimleri ile giderilmeye çalışılır. Amaç tamamen eşyaların hasar görmeden taşınması demektir.

Kurumsal bir evden eve nakliyat firması ile çalışmak demek; ilk andan itibaren eşyaların sigortalı olarak ilerlemesi demektir. Zarar görme halinde zararın an be an karşılanması demektir. Kurumsal nakliyat firmasının amacı eşyaları ilgili adrese taşımaktan önce hızlı ve güvenilir bir hizmet vermektir. Buna ek olarak eşya düzeltilmesi, montajı ve yerleştirilmesi de hizmet içerisindedir.

Kurumsallık demek, profesyonel olarak işin sonunda imzayı tereddütsüz atabilmek demektir. Kurumsal nakliyat çalışması hızlı, zamanında, müşterisine geri dönüşlerinde kaliteli ve detaylı olandır. Uzman personelleri, kalifiye yaklaşımı, hızlı ve net çözümleri ile sektörde var olmayı bilendir.

Evden Eve Nakliyat Sigortası Neleri Kapsar?

Nakliyat sigortası belli başlı özellikleri kapsar. Evden eve nakliyat uzun yıllardır aktif olan sektörlerin başında gelir. Hizmetin genelinde müşteri memnuniyeti beraberinde özverili bir çalışma şekli ve hizmet kalitesi beklenir. Evden eve nakliyat sektörü geçen zaman dilimlerinde birçok yeniliklere açık olarak devam eden bir iş koludur. Bu da çeşitli hizmet alanlarının gerçekleşmesi demektir. Ve totalde her zaman önemli olan hızlı ve sorunsuz bir nakliyat gerçekleştirmek, güvenli taşımacılık yapmaktır. Güven ve kalitenin adı da sigortalı nakliye yapmaktan geçer.

 • Evden eve nakliyatın doğru yapılması
 • Depolama hizmetinde kalite
 • Eşya paketlemenin profesyonelliği
 • Hızlı ve sorunsuz taşımacılık
 • Doğru montajlama
Nakliyat Sigortası
Nakliyat Sigortası

Yapılacak işlerin bir protokol çerçevesinde maddeleyerek iki tarafça da imzalanması halidir. Böylelikle nakliyenin başından sonuna kadar neler yapılacağına dair işler görülebilmektedir. Yapılan nakliyat sigortası eşyaların nakliye esnasında zarar görmesi halinde sorumluluğun nakliye firmasında olması halidir.

Nakliyat işi taşıma esnasında en kusursuz hali müşteriye yansıtma halidir. Bu da güvenilirlik, uzman ekip, problemsiz taşımacılık, sigortalı taşımacılık ve kalite demektir. Evden eve taşımacılık bir bütün olarak ayrıntı atlamayan bir iş koludur. Taşınma süreçlerden oluşan ve süreçlerin birbiri ile bağlantısı olan bir hizmettir. Bu da doğru firma ile çalışmanın ne kadar gerekli olduğunun göstergesidir.

Nakliyat Sigortası Yapılması Zorunlu Mudur?

Nakliyat sigortası yapılması için yasal bir zorunluluk olmamakla beraber tercihe bağlıdır. Ancak eşya nakliyesi sırasında özellikle pahalı eşyalar söz konusu ise sigorta yapılması büyük gereklilik göstermektedir. Kurumsal bir nakliye firması şehir içi ve şehirler arası nakliyat hizmetlerinde nakliyat sigortasını uygular. Bazen esneklik payı şehir içi taşımacılığında olabilirken; konu şehirler arası taşımacılık olduğunda mutlaka yapılmalıdır.

Nakliyat sigortası; eşyaların nakliye aşamasında olsun, araca yüklenme anında olsun, taşınırken olsun yaşanabilecek zararlara karşı alınan bir tedbirler olarak tanımlanabilir. Eşyalar seyir halinde iken telafisi güç olan birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu noktada nakliyat sigortasının önemi gözle görülür hale gelmektedir.

Nakliyat sigortası diğer adıyla emtia sigortası; eşyaların başka bir yere taşınması esnasında uğrayabilecek zararlar ve hasarların ve oluşabilecek kayıpların telafisidir. Bu hedef doğrultusunda nakliyat sigortası eşyaların teminat altında olduğuna dair bir sigorta çeşididir.

Nakliyat Sigortaları Çeşitleri

Nakliyat sigortaları farklı çeşitlerde olup şehir içi ve şehirlerarası taşımacılıkta emtia sigortası uygulaması yapılır. Bu uygulama içerisinde de kazalar, hırsızlık, yükleme ve boşaltma sırasında yaşanan hasarlar ve doğal afetler şeklinde çeşitler mevcuttur.

Evden Eve Nakliyat Sigortası
Nakliyat Sigortasının Önemi

Nakliye işlemlerine başlamadan önce yapılan ekspertiz hizmetleri esnasında çalışılacak olan firma tarafından eşyalarınız sigortalanır. Nakliye sigortası tamamen karşılıklı anlaşma neticesinde koşulları ile bir belirlenme sağlanır. Böylelikle eşyaların güvenliği firma geneline alınmış olur. Nakliyenin kalitesi ve güvenlilik payı paketlenmesinden taşınmasına kadar uzmanlık ister. Bu uzmanlık çerçevesinde ilerleyen aşamalar yapılan nakliye sigortası ile pekişir hale gelir.

Sigortalı evden eve taşımalarda amaç tamamen eşyaların oluşabilecek zararlara karşı alınan önlemlerdir. Oluşabilecek bu zararlar; darbe almalar, çizilmeler, kırılmalar şeklinde olabilir. Sigorta konusu kurumsal bir nakliye firması çerçevesinde en profesyonel şekilde düzenlenir ve uygulanır. Sigorta sözleşmesi karşılıklı imzalarla belirlenme yaşadığından güven önceliktir.

Evden eve nakliyat firmamızın nakliye sektöründe uzun yıllardır verdiği hizmette; profesyonellik yaklaşım, uzman ekipler, ekipmanlar ve sigortalı taşımacılık var olan kriterlerdir. Başarılarımız ve beraberinde güvenli hizmetimiz nakliyat sigortası ile tam bir çerçeve içerisindedir. Hasarlar, zararlar, ziyanlar hizmetlerimiz içerisinde etkisini kaybeder.

Sigortalama demek sadece eşyaların hasar alması durumunda değerinin karşılanması demek değildir. Aynı zamanda yüklenen sorumluluğun bilincinde olmak ve bunu müşterisine en layığı ile sunabilmektir. Biz evden eve nakliyat hizmetlerimizde her zaman en iyiyi yapma gayretinde olmayı hedefledik. Bu yüzden de kriterlerimizden ödün vermeden kaliteli yolumuzda sizinle ilerlemek vizyonunu sürdürmekteyiz. Profesyonel hizmet anlatılmaz, yaşanır.

Nakliyat Sigortası Hakkında Soru-Cevap

Nakliyat sigortası nedir?

Nakliyat sigortası nakliye süreci esnasında anlaşmalı sigorta poliçesi tarafından eşyaların koruma altında bulunmasıdır. Yaşanabilecek kayıplara karşılık koruma hedeflenir.

Nakliyat sigortası yapılma durumları nelerdir?

Sigorta normal şartlarda her nakliye hizmetinde olması gereken bir durumdur. Ancak bazı esnek tarafları kullanılarak şehir içi taşımacılığında yapma istememe gibi bir yaklaşımda söz konusudur.

Sigortalı taşımacılığın kapsamı nedir?

Sigortalı taşımacılık sadece ev taşıma da değil aynı zamanda nakliye hizmetlerinin tümünde yani ofis taşımalarında ya da eşya depolama alanında olmalıdır.

Nakliyat sigortaları için yasal bir zorunluluk yoktur. Yasal anlamda zorunluluk olmamasına rağmen alınan güvence ile eşyalar garanti altına alınır. Hasarlar, kayıplar gibi her detaydan artık çalışılan firma sorumlu hale gelir. Yine taşınma esnasında nakliye araçları içerisinde iken kırılma ve devrilmeler yaşanabilir. Sigortalı olduğu takdirde eşyalar zarar görme olasılıklarını sıfıra indirir.

Pandemide Şehirlerarası Nakliyat Yapılıyor Mu?

Pandemide şehirlerarası nakliyat hizmetimiz vardır. Dünya genelinde Koronavirüs salgını başlayan pandemi süreci tüm sektörleri etki altına almıştır. Beraberinde gelen sokağa çıkma yasakları da her alandaki iş kollarını sekteye uğratmıştır. Nakliye sektörü olarak pandemi döneminde ev taşıma izinleri kurallar çerçevesinde devam etmiştir. Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı hafta sonlarında; nakliyat sektörü için şehir içi olduğunda kısıtlamaya uğrarken, şehirler arası nakliyatta kısıtlama uygulanmamaktadır.

Pandemide Şehirlerarası Nakliyat
Pandemide Şehirlerarası Nakliyat

2020 Mart ayları ile başlayan bu salgın kuşkusuz hayatın her alanına aksamalar ve kısıtlamalar getirmiştir. Hele hele ölümlerin artması ile birlikte de iş hayatı çok daha ciddi etkilenmiştir. Bu da sektörlerde durmaya, kapanmalara, mümkün olduğunca evden yönetimlere doğru ilerlemiştir. Pandemi hayat akışımızı hatta alışkanlıklarımızı bile doğrudan etkilemiş, yeni bir hayat tarzına adım atmamızı sağlamıştır.  Aslında bu adım tam anlamıyla kaçınılmaz bir sonuç olmuştur.

Pandemi de özellikle sokağa çıkma yasağı günlerinde lojistik sektör ve şehirlerarası nakliyat söz konusu olduğunda herhangi bir engel yoktur. Böyle durumlarda genelde duran şehir içi nakliyat olmakla beraber özel izinlerle de devamlılık payı olabilmektedir.

Ticari faaliyetler olduğundan kimi sektörler ciddi boyutta etkilenirken, evden eve nakliyat sektörü bir nebze temel ihtiyaç kapsamında olduğundan devamlılığını sürdürmüştür. Olumsuzluk payı mutlaka yaşanmıştır ancak gereken önlemlerle nakliye süreci devam etmiştir. Sonuç olarak nakliye sektörü şehir içi ya da şehirler arası işini sürdüren belki de tek iş kolu olmuştur.

Pandemide Şehirlerarası Nakliyat Alınan Tedbirler Nelerdir?

Pandemi sürecinde yaşanan sokağa çıkma yasaklarında iş hayatları doğrudan olumsuz etkilenmiştir. İzini alabilen sektörlerde tedbirler kapsamında hizmetini sürdürmüştür. Bu tedbirler nakliye sektörü için de geçerli olmuştur. Nakliye kapsamında ekip ve ekipmanlar tedbir çerçevesinde, her nakliye sonrası nakliye araçlarının dezenfekte edilmesi sureti kurallar kapsamındadır.

Pandemi sürecinde taşınma ve nakliye işlemleri kapsamında özellikle dikkat edilen bir başka husus yabancı personel çalıştırılmamasıdır. Kurumsal olan bir nakliye firması için bu dönemde her detay ayrı bir önem kaynağı olmuştur. Şehirlerarası nakliyat hizmeti sürecinde eşyalar öncelikli olarak bir incelemeden geçer. Daha sonrasında ambalajlama aşamasına geçilir. Nakliyeye istinaden detaylar belirlendikçe taşıma işlemlerinin asansörlü ya da asansörsüz olup olmayacağı kararı alınır.

Ev taşınmaları özellikle bazen kaçınılmaz ihtiyaç halinde olabilmektedir. Bu tür durumlar var olan pandemi sürecinde sık sık yaşanmıştır. Taşınma ertelenemez boyutlarda olma dışında ise elbette ki erteleme esneklik payı en doğru karardır. Ancak ertelenme mümkün değilse en güvenli şekilde, tüm önlemlerle ev taşıması gerçekleşir.

Ekspertiz Hizmeti Nasıl Gerçekleşir?

Nakliye aşamalarından biri olan ekspertiz hizmeti, pandemi sürecinde illaki ekspertizin eve gelmesi şeklinde olmamıştır. Taşınacak eşyalar resim ya da video kapsamında değerlendirmeye alınarak bu aşama sağlanmıştır. Bütün bu tedbirler tamamen yaşanılan hassas günlere karşılık nakliye sektörünün kapsamındadır. Bunun adı sistemli taşımacılıktır. Bütün bu detaylar tamamen riski azaltmak amaçlıdır.

Şehirlerarası Nakliyat
Şehirlerarası Nakliyat

Taşınma süreci özellikle şehirler arası olduğunda ve bu durum uzun mesafeler demek olduğundan korona tedbirleri alınması hassas bir noktadır. Hijyenik anlamda devamlı çözümler sunulması gerekliliği olmak zorundadır. Konu şehirlerarası nakliyat olunca ve yaşanan küresel anlamda bir pandemi olunca stres kat be kat artışa geçer. Böylelikle her taşınma endişe kaynağı içinde olmak demektir.

Nakliye sektörü; savaşlar ya da salgınlar olsa da sekteye uğramayan iş kollarından biridir. Pandemide şehirlerarası nakliyat sekteye uğrayabilirdi. Firmamız pandemide şehirlerarası nakliyat hizmetini kesintisiz yerine getirmektedir. Elbette ki verilen hizmet şehirler arası olduğunda var olan kurallarda da zorluklar yaşanabilmektedir. Bu dönemde il bazında karantinaya alınan bölgeler yaşayabilmiş olup bu da şehirlerarası nakliyatı doğrudan etkileyen faktörlerdendir. Bu dönem salgının ilerlemesinin yayılmasının azaltılması dönemi olduğundan nakliye sektörü de dahil olmak üzere sosyal anlamda etkileşimin en az olduğu şekilde hizmet verilmelidir.

Sistemli Taşımacılık Demek;

 • Personelin sürekli olarak sağlık taramalarının yapılması demektir.
 • Tedbir amaçlı maske ve eldiven kullanımı demektir.
 • Nakliye araçlarının her nakliye sonrası periyodik olarak dezenfekte edilmesi demektir.

Sözün özü olarak kurumsal bir nakliye şirketi için dönem çok daha profesyonel ve deneyimli davranma dönemidir. Nakliye hizmetleri kuşkusuz durmayan, ihtiyaç halinde olunan hizmetlerdir. Taşınmak, nakliye bazen ertelenemez boyutlardadır. Bu da yaşanan bu hassas dönemde çok daha güvenli olmak zorunluluğunu getirmiştir. Doğru bir ekip, doğru bir ekipman ile pandemi süreci çok daha güven çerçevesinde ilerler.

Pandemide şehirlerarası nakliyat alanında personellerimiz dezenfektan kullanmaktadır. Pandemide şehirlerarası nakliyat hizmetini tedbirleri esas alarak yerine getirmekteyiz.

Uygun Nakliyat Firması Nasıl Buluruz?

Uygun nakliyat şirketi seçmek zordur. Taşınma süreci ne kadar zor ve ne kadar stresli ise doğru evden eve nakliyat şirketi bulmak da bir o kadar büyük bir durumdur. Aranılan ya da bulunan şirketin ne kadar doğru olduğunun bilinmesi imkansızdır. Ancak olumlu ya da olumsuz yaşanan tecrübelerle bu durum belirlenebilir. En uygun ev taşıma firması bulmada ufak ipuçları bazen doğru yolda ilerlemek için yetebilir.

En Uygun Nakliyat
En Uygun Nakliyat

Ev Taşıma Firması Bulmada İpuçları

 • Evden Eve Nakliyat firmasının yaptığı işleri kontrol etmek
 • Evden eve nakliyat tecrübe ve profesyonellik isteyen bir hizmet dalıdır. Dolayısıyla yapılacak seçimlerde firmanın yaptığı işleri kontrol etmek, bilgi sahibi olmak doğru bir adımdır.
 • Ekspertiz Hizmeti esnasında detaylara dikkat etmek
 • Ekspertiz hizmeti nakliye öncesinde eşyaların belirlenmesi, gerekli ayrıştırmalar yapılması ekip ve ekipmanların belirlenmesi amacına dayanır. Bu süreçte sorulan sorular ya da dikkat çekilen detaylara özellikle önem verilmelidir.
 • Nakliye Şirketinin Lisanslı ve Sigortalı İşlem Yapması
 • Şirketin mutlaka lisanslı olması dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Nakliye hizmetinde sigortalılık özelliği mutlaka tercih edilmelidir. Sigorta yapmadan nakliyeler her zaman için yanlış firmaların seçimi demektir.

Evden eve taşımacılıkta hizmetler çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlilikte ekip ve ekipmanlar gerektirir. Endüstriyel anlamda kullanılacak bu ekipmanlar evden eve nakliyat firması için donanımlılık farkıdır. Donanımı olmayan bir nakliyat firmasının kaliteli hizmet vermesi mümkün değildir.

Uygun Nakliyat Hizmetlerinin Sunumu Nasıl Olmalıdır

Nakliye hizmetinde işin süresi her zaman bilinmek istenen bir detaydır. İş süresi ekibe ve kullanılacak ekipmanlara bağlı olarak değişir. Bu da ön görüşmede belirlenen detaylar olduğundan kurumsal bir firma müşterisine nakliye süresini net olarak söyleyebilir.

 • En uygun ev taşıma firması tetkikleri sırasında ilgili şirketin hizmet alanının bilgisi mutlaka öğrenilmelidir.
 • Bölgeye ait olan bir nakliye şirketi olup olmadığı araştırılmalıdır.
 • Daha önceki müşteri yorumları özenle incelenmelidir. Uzun mesafedeki deneyimler mutlaka araştırılmalıdır.
 • Özellikle şehirlerarası taşımacılıktaki hizmetleri ayrıntılı olarak öğrenilmelidir.

Evden eve nakliyat firmasının uygunluğu taşınacak eşyaların kapasitesine göre çeşitli araçlara sahip olması ile de ilgilidir. İhtiyaca uygun cevap verme niteliği olarak tanımlanan bu durum aslında her zaman en iyiyi değil sizin için en iyi firmayı bulmak demektir. Bulunan nakliye firması ile taşınma sürecinde rahat ve huzurlu hissetmek doğru karar verilmiş demektir.

Nakliye firmalarını tanımak, donanım ve hizmetlerini araştırmak için en doğrusu teklifler almaktır. Teklif almak genelde ofis taşımacılığında çok daha yaygın olsa da sorunsuz , risksiz bir taşınma için bireysel taşımacılıkta da yaygın hale gelmiştir. Dolayısıyla araştırma bazında başlayan bu süreç güvenli taşımacılığa doğru ilerler ve beraberinde uygun fiyat alındığında; evden eve nakliyat için doğru seçim yapılmış demektir.

En uygun ev taşıma firması faktörleri;

 • Fiyat
 • Hizmet kapasitesi
 • Ekipmanlar
 • Depolama hizmeti
 • Esneklik payı

Bu paragraf başları nakliye şirketleri arasında bir tık öne geçme farklılığını sağlar. Nakliye sektöründe donanımlı bir firma ile çalışmak işin başından sonuna kadar sorunsuz ve kaliteli sürmesini sağlar. Bu nedenle nakliye ihtiyacı olduğunda güvenilen profesyonel firmalarla çalışmak doğru olan karardır.

Uygun Nakliyat Şirketi

Uygun Nakliyat Seçimi
Uygun Nakliyat Seçimi

Ev taşımada fiyatlar etkileyici faktörler arasındadır. Bu kapsamda evden eve nakliyat firması seçimlerinde de fiyat skalası etkileyen bir kriterdir. Alınan iki fiyat teklifi üzerinden bir karşılaştırma yapıldığında aradaki ciddi fark; bilinmelidir ki, donanımdır. Nakliyede donanımlı ve profesyonellik eşittir kaliteli iştir.

Evden eve nakliyatta en uygun taşıma firması seçiminde nakliye araçları da önemli bir kıstastır. Eşyaların hacmi ile nakliye araçlarının kapasitesi aynı oranda olmak zorundadır. Bu da seçilen kurumsal firmanın çeşitli araçlar sunma yelpazesine sahip olması gerekliliği demektir. Ev taşıma ihtiyacında tecrübeli ekiplerle çalışmak gereklidir. Eşyaların doğru paketlenmesi, doğru taşınması, doğru istiflenmesi tecrübe gerektirir. Bunların profesyonelce yerine getirilmemesi demek, eşyaların nakliye esnasında zarar görmesi dolayısıyla yanlış firma seçimi ile karşı karşıya kalmak demektir.

Sözün özü taşınmak kolay bir iş değildir. Sabırlı, özenli, planlı olmak zorundadır. Bu da profesyonel bir yaklaşım demektir. Profesyonellik yaklaşımı da deneyimli firmalarla çalışıldığında doğru ve güvenli olabilmektedir. Öncesinde çok iyi araştırma yapmak sonra kaliteli ve güven veren adresi bulmak çizilmesi gereken yoldur. Uygun nakliyat hizmetimiz almak için bizi arayabilirsiniz. Uygun nakliyat avantajlarını kaçırmayınız.

Doğru Nakliyat Şirketi Nasıl Seçilir?

Zaman zaman eşyalarınızın taşınabilmesi için nakliyat şirketleri ile iş birliği yapmanız gerekebilir. Peki, doğru nakliyat şirketi nasıl seçilir?

Nakliyat şirketleri sadece eşyalarınızı taşımamakta. İçlerinde kalan anılarınızı ve emeklerinizi de taşımakta. Bu nedenle seçim yaparken son derece dikkatli olmalı ve gereken tüm kriterleri göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Söz konusu kriterler şirketten şirkete değişiklik gösterebilmektedir.

Nakliyat şirketleri aramasını Google’da gerçekleştirdiğiniz zaman karşınıza pek çok şirket çıkacaktır. Aralarından en iyisini eleyerek bulmanız gerekmekte. Sıkça karşılaşılan hatalardan birisi fiyatlarına aldanarak hizmet almak.

 • Son zamanlarda yaptıkları işleri göz önünde bulundurun.
 • Eşya sigortaları olup olmadığına dikkat edin.
 • Eşyalarınız ile ilgili gereken tüm bilgileri verin.
 • Çevrenizden daha önce bu şirket ile çalışanların olup olmadığına bakın.
 • Şikayetvar sitesinde isimlerini aratın.

Nakliyat Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Taşımacılık işleriniz için Nakliyat şirketlerinin nasıl seçileceğine dair ufak bir giriş yaptık. Peki, bu maddelerde nelere dikkat etmeliyiz. Nakliyat şirketleri ile iletişime geçince sormamız gereken ve karşılığında almamız gereken cevaplar nelerdir?

Doğru Nakliyat Seçimi
Doğru Nakliyat Seçimi

Son Zamanlarda Yaptıkları İşlere Bakın

Nakliyat şirketlerinin yaptıkları son işlere bakarak kendilerinin verdikleri hizmetlerden haberdar olabilir ve bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Genellikle web sitelerinde bulunan son işler alanından veya yorum alanından bu bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. Gelen yorumları inceleyerek ilerlemeli ve yaşadıkları sorunları not almalısınız. Söz konusu aldığınız notları diğer nakliyat şirketleri ile karşılaştırarak bu konuda uygun bir firma bulabilirsiniz.

Eşya Sigortası Uyguluyorlar Mı?

Bazı nakliyat şirketleri yapmıyor ancak çoğu eşya sigortalarına dikkat ederek taşıma yapmakta. Yolda karşılaşılabilecek sorunlar ile ilgili adım atmak için eşya sigortası yapan firmalar ile iletişime geçmelisiniz.

Nakliyat firmalarının eşya sigortası olanları olmayanlara göre daha pahalı olabilir ancak eşyalarınızın başına bir şey geldiği zaman hasarınızın karşılanabilmesi için sigortalanması gerekmekte.

Eşyalarınız ile İlgili Tüm Bilgileri Verin

Nakliyat firması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kısım eşyalarınız ile ilgili tüm bilgileri veriyor olmanızdır. Söz konusu firmalar eşyalarınızdan aldıkları bilgiler ile size hizmet verecek ve hatta yerinde görmek isteyebileceklerdir.

Eksik verilen bilgiler alacağınız hizmetin kalitesini düşürebilir. Bunun yanı sıra size verilen fiyatlarda farklılıklar yaşanmasına neden olabilir.

Çevrenizin Kullandığı Şirketler İle Çalışın

Nakliyat şirketleri seçerken bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Çevrenizin kullandığı şirketleri kullanarak onların aldığı tecrübeler sayesinde daha iyi hizmet alabilirsiniz.

Çevrenizin yaşadığı sorunları da onlara sorarak aynı sorunları yaşamamak adına önlem alabilir ve buna göre daha iyi bir firma seçebilirsiniz. Her nakliyat şirketinde olmasa da bazı nakliyat şirketlerinde öneriler ile gelenlere indirimler de yapılmakta.

Şikayetvar ve Forumları İnceleyin

Bir firma ile iş birliği yapmadan önce ismini neredeyse her yerde aramanızı tavsiye ediyoruz. Öyle ki söz konusu firmaların yapacağı hatalar internetten neredeyse hiçbir zaman silinmeyecektir.

Forumlarda ve Şikayetvar gibi sitelerden isimlerini aratarak müşterilerin yaşamış olduğu sorunları görebilir ve bunlara çözüm sağlayıp sağlamadıklarından haberdar olabilirsiniz. Şirketlerin söz konusu sorunlara karşın aldıkları aksiyonlar alacağınız hizmeti doğrudan etkileyecektir.

Doğru Nakliye Seçiminde Dikkat Edilecekler

Ev eşyalarınızı taşıyacak firma özenli bir paketleme yapmalıdır. Zira paketlemesi kötü olan ev eşyaları hasara maruz kalabilir. Sizlere kaliteli ve sağlam ambalaj ürünleri getirmeliler Ev eşyalarınızı taşıyacak personellerde yıllardır o işte çalışacak insanlar olmalıdır.

Temiz ve düzenli bir eşya taşıması yapan personeller eşyalarınızı herhangi bir zarar vermeden taşırlar. Ama işi bilmeyen işçiler eşyalarınızı taşırken zarar verebilirler. Ev eşyalarınızın taşınmasında yabancı uyruklu işçiler çalıştıran firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Eşyalarınızı taşıyacak araçlarda nakliyatta önemli bir yere sahiptir. Bu alanda kapalı kasa kamyonlar kullanılmalıdır. Açık kasalı kamyonlar eşyalarınıza zarar verebilir. Aracın içinde mobilyalı sunta ile kaplatılması gerekir. Böylelikle eşyalar taşırken herhangi bir sarsıntıda hasar almadan taşınır.

0532 132 47 96