fbpx

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları

Asansörlü eşya taşıyan nakliye firmaları artık çok tercih edilenler arasına girdi. Günümüzde nakliye sektörünün hızla gelişmesine istinaden yüksek binaların yaygınlaşması ile birlikte asansörlü eşya taşıyan nakliye talebi de artışa geçmiştir.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye
Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye

Asansörlü nakliyat, eşyaların güvenilirlik payı ön plandadır. Evin uygun bir yerinden eşyaların asansör sistemi kabini ile hızla bir şekilde taşınmasıdır. Kullanılan bu asansör sistemi taşımada özel olarak tasarlanmıştır. Özellikle yüksek katlar söz konusu olduğunda nakliye çok daha kolay ve sorunsuz gerçekleşir.

Asansörlü nakliyat sayesinde taşımacılık imkânı standartların çok çok üstünde sağlanır. Eşyalar istenilen yere insan gücünden uzak sorunsuz bir şekilde taşınır. Bu sistemde önemli olan nokta, eşyaların alınacak evlerde balkon ya da pencere bölümlerinin asansörlü taşımacılığa uygun olması demektir.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye İşlemi Nasıl Yapılır?

Evden eve taşımada merdivenleri dar ya da yüksek katta olan binalarda çok daha kolay ve risksiz nakliye imkansıza yakın zorluklar barındırmaktadır. Çünkü asansörlü taşımacılığın gerçekleşmesi için evin balkonu, belki çatı katı ya da uygun pencere alanı olması gerekir. Nakliyat asansörü neredeyse 20 katlı bir binaya kadar çıkabilecek raylı bir sistemde çalışır. Asansör kabini de oldukça geniştir.

Asansörlü nakliyat işleminde hem insanı iş gücünden hem de zamandan tasarruf sağlayarak hizmet söz konusudur. Bir insan gücü ile yapılan nakliye ile asansörlü taşımacılıkla yapılan nakliye arasında saatler vardır. İnsan gücüyle 6 saate kadar sürebilirken, asansörlü sistemle 2 saate kadar düşer. Asansörlü sistem sayesinde nakliye çok daha güvenle gerçekleşir. Eşyaların zarar görme riski azalır.

Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları, nakliye günü öncesinde ekspertiz sırasında taşımacılığa uygun olup olmadığını kontrol eder. Taşımaya uygunluk hali, evin bulunduğu alan, sistemin kurulmasına uygunluk açılardan uzman ekiplerce incelemeye alınır. Bina çevresi, cephe şartları, sistemin teçhizatlarını kurabilmek için uygun faktörler belirlenir. Ortam sağlandığı takdirde nakliye asansörlü taşımacılığa uygundur.

Asansörlü Nakliyat demek;

Yüksek katlı binalarda eşya indirilmeleri ya da çıkarılmaları; çok fazla güç sarf etmek demektir. Bu da taşınma zamanının arttıkça artması halidir. Binada asansörde yoksa küçük koli tipi eşyaların taşınması bile merdiven kullanılarak yapılmak zorunda kalınır. Bu esnada da eşyaların zarar görme olasılıkları çok daha fazladır. Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları bu noktada farkını öne çıkaran niteliğe sahip olur. Nakliye hizmeti hem hızlı ilerler hem de sorunsuz teslimat sağlanır. Bu da güvenli nakliye firması imajının kazanılması demektir.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları
Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları

Asansörlü eşya taşıma hizmeti sunmak, nakliye sektöründe yıllara dayanan bilgi, birikim ve tecrübedir. Sistemin kullanılması ancak uzman personellerce gerçekleştiğinde sorunsuz bir nakliye hizmetine imza atılır. Sistemin profesyonelce indirilip çıkarılması asansör kabininin doğru kullanımını sağlar. Genel anlamda da nakliyecilik sektörü konusunda uzman personellerce yürütüldüğünde ilerleme sağlanır.

Asansörlü eşya taşıma da en büyük kolaylık elbette ki, eşyaların taşınması esnasında yaşanan güvenliktir. Asansör sistemi eşyaların büyüklüğüne göre belirlenen bir durumdur. Yanlış bir belirleme işlem sırasında riskli durumlarla karşı karşıya kaldıracaktır. Elbette ki diğer taşımacılık sistemleri ile karşılaştırıldığında çok daha güvenilir ve kullanışlıdır. Herşeyden önce hasar görme riski neredeyse sıfırlanır.

Asansörlü Taşımacılığın Kullanılabilmesi İçin Şartlar

Asansörlü taşımacılık, stressiz ve hızlı bir nakliye sağlayıcıdır. Ancak taşıma işlemlerinde kullanılabilmesi için birtakım şartlar gereklidir. Bunların başında evin 3.kat ve üzerinde olmasıdır ; çünkü merdivenin açılması halinde en az 8 metre gibi bir uzunluk söz konusu olmaktadır. Çift açılımlı pencereler ve balkonlar asansörlü sistem için elverişlidir. Olmaması hali evde en uygun pencerenin sökülebilmesi gerekliliğini doğurur.

Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları
Asansörlü Eşya Taşıyan Nakliye Firmaları

Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları aldıkları nakliye hizmetlerinde çok daha güvenli bir taşımacılık yaptıklarından kaliteli bir imaj çizerler. Bu da bir sonraki hizmetlerinde memnuniyet avantajları kazanması demektir. Asansörlü taşımacılıkta fiyatlar nakliye fiyatına yansır. Bu yansımada etkenler harcanan yakıt, mesafe ve taşınma süresidir.

Asansör kiralamaları talebe göre belirli saatler, günlük, haftalık, aylık olarak sağlanabilir. Bu eşya taşıma sistemi ile sağlanan avantajlar zamanın tasarruflu kullanılması ve eşyaların zarar görmemesi üzerine en önemli etkendir. Asansörlü ile eşya taşıyan nakliye firmaları ile taşımacılık çok daha güvenli ve çok daha profesyonelce ilerler. Bu kaliteli taşımacılığa siz deyin lüks biz diyelim gereklilik. Nakliyede eşya taşımanın en kolay yolu asansörlü taşımacılık tır.

Yazar hakkında

Pointer Nakliyat administrator

0532 132 47 96